مذاکره پساتحریمی سیف با بانک مرکزی 4کشور اروپایی و آسیایی

مذاکره پساتحریمی سیف با بانک مرکزی 4کشور اروپایی و آسیایی
رییس‌کل بانک مرکزی ایران درحاشیه اجلاس سالانه صندوق بین‌المللی پول و بانک جهانی با روسای بانک مرکزی آلمان، فرانسه، هند و ترکیه در خصوص راه‌های گشایش عملیات‌های بانکی دو جانبه پس از لغو تحریم‌ها مذاکره کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، ولی الله سیف رییس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران که برای شرکت در اجلاس سالانه صندوق بین المللی پول و بانک جهانی به لیما،پایتخت کشور پرو سفر کرده است، در روز جمعه 9 اکتبر(17 مهر 1394)، در اجلاس مجمع عمومی که با حضور مدیر عامل صندوق بین‌المللی پول، رییس بانک جهانی،رییس جمهور کشور پرو و روسای کل بانک‌های مرکزی و وزرای اقتصاد و دارایی کشورهای مختلف از جمله وزیر اقتصاد و دارایی کشورمان برگزار شد، شرکت کرد.

متعاقب جلسه فوق، سیف با همتایان خود از بانک‌های مرکزی آلمان، فرانسه، هند و ترکیه دیدار و در خصوص مباحث مورد علاقه فی‌مابین و اقدامات قابل انجام در برهه کنونی و آماده‌سازی شرایط برای دوره بعد از رفع تحریم‌ها به بحث و تبادل نظر پرداخت.

در این جلسات مواردی همچون فراهم کردن شرایط و مقدمات لازم جهت احیا و ارتقای روابط بانکی در دوره بعد از تحریم، فعال‌سازی مجاری پرداخت و حساب‌های غیرفعال شده قبلی،افتتاح حساب‌های جدید، تعیین تکلیف اقلام باز باقی‌مانده از دوره تحریم، اعزام هیات‌های بانکی و تبادل تجربیات حرفه‌ای و تخصصی بانکی به ویژه در حوزه نظارت بر بانک‌ها و رعایت و تطبیق مقررات،قوانین ناظر بر مبارزه با پولشویی،آموزش کارکنان نظام بانکی و .... مطرح  و تفاهمات لازم جهت عملیاتی نمودن آنها حاصل شد.

۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۱۰:۲۶