درآمدهای نفتی بدون مشکل وارد اقتصاد کشور می‌شود

درآمدهای نفتی بدون مشکل وارد اقتصاد کشور می‌شود
سخنگوی دولت گفت: هم اکنون همه درآمدهای نفتی را بدون مشکل می‌توانیم وارد اقتصاد کشور کنیم به طوری که تا پایان امسال، ٦٨ هزار و ٥٠٠ میلیارد تومان از درآمدهای نفتی در اختیارمان قرار می‌گیرد.

به گزارش شانا، محمدباقر نوبخت، سخنگوی دولت، امروز (سه‌شنبه، پنجم بهمن‌ماه) در نشست خبری خود با خبرنگاران گفت: در شرایط کنونی تمام درآمدهای نفتی را بدون مشکل می‌توانیم وارد اقتصاد کشور کنیم، پیش بینی می‌کنیم ٦٨ هزار و ٥٠٠ میلیارد تومان از درآمد نفتی تا پایان امسال در اختیارمان قرار گیرد.

وی افزود: هم اکنون مقدار فروش نفت ما بیش از پیش بینی‌هاست، به طوری که ماه گذشته بیش از ٢ میلیون و ٩٠٠ هزار بشکه نفت و میعانات گازی صادر کرده‌ایم، همچنین قیمت هر بشکه نفت که در بودجه پارسال حدود ٤٠ دلار پیش بینی کرده بودیم، اکنون بیش از ٥٠ دلار و به طور متوسط ٤٢ دلار به فروش می‌رسد.

نوبخت ادامه داد: بر اساس اعلام وزیر نفت، پیش بینی می‌کنیم تا پایان سال، بیش از ٤١ میلیارد دلار از محل صادرات نفت و میعانات گازی درآمد کسب کنیم که بخشی از آن طبق قانون در ماه‌های آینده و ابتدای سال ٩٦ به اقتصاد ایران تزریق می‌شود.

سخنگوی دولت تصریح کرد: بر اساس گزارش بانک جهانی که روز گذشته منتشر شد، اقتصاد ایران یکی از باثبات‌ترین اقتصادهای دنیاست و کشور برای نخستین بار به جایگاه هجدهم در اقتصاد جهانی دست یافته است.

۵ بهمن ۱۳۹۵ ۱۷:۱۲