سرمایه گذاری کره جنوبی در پتروشیمی ویتنام

کره جنوبی سرمایه گذاری های گسترده ای را در صنعت پتروشیمی ویتنام با هدف دستیابی به قیمت های رقابتی در جنوب شرق آسیا آغاز کرده است.
به گزارش نیپنا به نقل از پایگاه تخصصی پلاست مارت، شرکت هیوسانگ (Hyosung) کره جنوبی به تازگی از عقد تفاهم نامه ای با دولت ویتنام برای ساخت تعدادی مجتمع پتروشیمی در این کشور خبر داد. طرح های توسعه ای در نظر گرفته شده که از سال جاری میلادی کلید می خورند؛ شامل ساخت یک مجتمع هیدروژن زدایی پروپان (PDH)، یک مجتمع تولید پلی پروپیلن (PP)، مخرن ذخیره سازی ال.پی.جی (LPG) و یک انبار نگهداری محصولات پتروشیمی است. 
بر اساس این گزارش، پروژه های یادشده به ارزش یک میلیارد و 200 میلیون دلار (معادل یک تریلیون و 380 میلیارد وون کره جنوبی) در منطقه صنعتی Cai Mep واقع در استان با ریا-وونگ تائو (Ba Ria-Vung Tau) ویتنام به بهره برداری می رسند. 
این طرح عظیم در دو فاز اجرایی می شود که در فاز نخست شرکت هیوسانگ به ترتیب 133 و 336 میلیون دلار برای ساخت مخزن ذخیره سازی ال. پی. جی و مجتمع تولید پلی پروپیلن هزینه می کند. در فاز دوم این شرکت به ترتیب 496 و 226 میلیون دلار برای احداث یک مجتمع هیدروژن زدایی پروپان و مجتمع پلی پروپیلن شماره 2 سرمایه گذاری خواهد کرد.
 این گزارش می افزاید: قرار است پلی پروپیلن تولیدی به مصرف بازار داخلی ویتنام برسد و برای تولید محصولات متنوعی نظیر انواع ظروف، لوله های فاضلاب، سرنگ های پزشکی و منسوجات مورد استفاده قرار گیرد.
شرکت هیوسانگ می گوید: این سرمایه گذاری به ما کمک می کند تا ضمن دستیابی به قیمت های رقابتی تر، حضور خود را در بازارهایی نظیر ویتنام، چین و جنوب شرق آسیا که از پتانسیل بالایی برخوردارند؛ تقویت کنیم. 
۲۴ بهمن ۱۳۹۵ ۱۳:۲۷