هیئت پاکستانی برای مذاکره در مورد خط لوله گاز به تهران می‌آید

هیئت پاکستانی برای مذاکره در مورد خط لوله گاز به تهران می‌آید
یک هیئت پارلمانی پاکستان در حال برنامه ریزی سفر به ایران است تا در مورد بازگشایی ۳ بازارچه مرزی، خط لوله انتقال گاز و گردشگری با مقامات ایرانی دیدار و گفت وگو کند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه خبری ای پی پی، یک هیئت پارلمانی پاکستان در حال برنامه ریزی سفر به ایران در ماه می است تا در مورد بازگشایی 33 بازارچه مرزی، خط لوله انتقال گاز و گردشگری با مقامات ایرانی دیدار و گفت وگو کند.

یک مقام آگاه که نخواست نامش فاش شود گفت: «یک هیئت پاکستانی در حال برنامه ریزی برای سفر به ایران است و کسب نظر موافق مقام صلاحیتدار برای انجام این سفر در حال پیگیری است.»

در جریان سفر اخیر رئیس جمهوری ایران به پاکستان موضوع پروژه خط لوله انتقال گاز مورد بحث قرار گرفت. دو طرف توافق کردند که در مورد اجرای این پروژه پس از لغو تحریم ها مذاکره کنند.

این منبع آگاه گفت: «تصمیم گرفته شده که همه مسائل باقی مانده از جمله اصلاح موافقتنامه خرید و فروش گاز برای تعیین یک برنامه اجرایی قابل اجرا، حل و فصل شود.»

دولت پاکستان گفته که به محض لغو تحریم های ایران آماده تکمیل بخش پاکستانی این خط لوله در عرض 30 ماه است.

دولت پاکستان در بودجه سال پیش روی خود جهت توسعه زیرساخت های گازی و از جمله این خط لوله، 25 میلیارد روپیه اختصاص داده است.

اسلام آباد همچنین از ایران خواسته که به منظور تمدید مهلت تکمیل این خط لوله، موافقتنامه خرید و فروش گاز بین دو کشور اصلاح شود.

۲۴ اسفند ۱۳۹۵ ۱۵:۲۹