صنعت پتروشیمی بر محدودیت های بازار صادراتی فائق می شود

عضو کمیسیون حمایت از تولید ملی مجلس گفت: صنعت پتروشیمی با محدودیتی گسترده در بازار صادراتی و فروش خارجی با اعمال تحریم‌های احتمالی همراه نخواهد شد.
مهرداد لاهوتی در گفتگو با خبرنگار نیپنا درباره توسعه صنعت پتروشیمی اظهار کرد:‌ صنایع بزرگ کشور از جمله صنعت پتروشیمی از جمله صنایعی است که با اقبال مناسبی برای سرمایه‌گذاری همراه است و به نظر نمی‌رسد که توسعه این صنعت با محدودیتی پس از اعمال دوباره تحریم‌ها همراه باشد و تدابیر لازم از سوی مسئولان اتخاد خواهد شد.
وی ادامه داد:‌ عمده مصرف کنندگان محصولات پتروشیمی ایران کشور چین است و بازار هدف این محصولات می‌تواند گسترده‌تر از این باشد و بازارهای جایگزین زیادی در دیگر نقاط جهان وجود دارد که مصرف‌کننده و خریدار محصولات صنعت پتروشیمی کشور است.
لاهوتی با بیان اینکه فضای روانی که در مورد تحریم‌ ایجاد شده است واقعی نیست اظهار کرد:‌در دنیا نیاز زیادی برای مصرف مصحولات پتروشیمی وجود دارد و به نظر نمی‌رسد با توجه به شرایط موجود بازارهای صادراتی کشور محدود شوند.
عضو کمیسیون حمایت از تولید ملی مجلس تاکید کرد: تولید محصولات نهایی، توسعه صنایع تکمیلی و پایین دستی پتروشیمی در راستای جلوگیری از خام فروشی و افزایش تولید داخلی در صنعت ارزش آفرین پتروشیمی باید افزایش یابد.
۱۷ تیر ۱۳۹۷ ۱۴:۴۱