راه اندازی نخستین مجتمع تولید تجاری بایو پلاستیک در چین

شرکت تیسن­کروپ یک مجتمع تولید بایو پلاستیک پلی لاکتیک اسید (PLA) را با بهره گیری از فناوری اختصاصی خود در چین راه اندازی کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اوپکس به نقل از پایگاه اینترنتی پلاستیک نیوز یوروپ ، شرکت تیسن­کروپ به تازگی یک مجتمع تولید بایو پلاستیک پلی لاکتیک اسید (PLA) را با بهره گیری از فناوری اختصاصی خود موسوم به PLAneo، در چین راه اندازی کرد.

مجتمع یادشده که در شهر Changchun این کشور به بهره برداری رسیده است نخستین تاسیسات هدفمند در مقیاس تجاری (purpose-built commercial-scale) برای بهرگیری از تکنولوژی PLAneo است و شرکت Jilin COFCO Biomaterial اداره آن را بر عهده دارد. این شرکت یکی از زیرمجموعه های شرکت COFCO، بزرگترین گروه مواد غذایی و نوشیدنی چین، است.

در بیانیه ای که پیشتر منتشر شد؛ تیسن­کروپ اعلام کرد: ظرفیت تولید مجتمع جدید نزدیک به 10 هزار تن پلی لاکتیک اسید در سال است. واحد جدید تمامی گونه های این محصول از نوع سریع کریستالیزه شونده (fast crystallising) تا گریدهای آمورف (amorphous) را برای کاربردهایی مانند بسته بندی سازگار با محیط زیست (eco-friendly packaging)، فیبرها، منسوجات و پلاستیک های مهندسی، تولید می کند.

سمی پلکونن، مدیر عامل واحد الکترولیز و فناوری های پلیمر شرکت تیسن­کروپ، می گوید: انتظار می رود بازار بایو پلاستیک ها در سال های آتی به میزان چشمگیری رشد یابد. این رشد به طور ویژه ناشی از افزایش آگاهی های زیست محیطی صنعت، دولت ها و مشتریان است.

وی افزود: پلی لاکتیک اسید تولیدی با فناوری Pelkonen، از قیمتی رقابتی در مقایسه با پلاستیک های معمول برخوردار است.
۱۳ آبان ۱۳۹۷ ۱۶:۳۲
نیپنا |