اجرای طرح نگهداشت و افزایش تولید نشانه خودکفایی صنعت نفت است

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران گفت: اجرای طرح نگهداشت و افزایش توان تولید نفت با استفاده از توان پیمانکاران داخلی نشانه خودکفایی صنعت نفت است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اوپکس به نقل از شرکت ملی حفاری ایران، سیدعبدالله موسوی افزود: همه امکانات عملیاتی و پشتیبانی شرکت ملی حفاری برای اجرای به‌موقع پروژه‎های مربوط به طرح نگهداشت و افزایش تولید نفت به‌کارگرفته می‎شود.

وی اظهار کرد: با توجه به شرایط کنونی و محدودیت‎های اعمال شده، اجرای این پروژه‎ها با استفاده از توانمندی‎های داخلی بسیار با اهمیت است و بر خودکفایی و خوداتکایی صنعت نفت کشور دلالت دارد.

وی با اشاره به برنامه‎ریزی برای اجرای ۳۴ پروژه از سوی شرکت ملی نفت ایران به منظور حفظ، نگهداشت و افزایش تولید اظهار کرد: تاکنون اجرای دو پروژه از طریق مناقصه به شرکت ملی حفاری اختصاص یافته است و پیش‎بینی می‎شود در مناقصه‌های آینده، تعداد دیگری پروژه به این شرکت واگذار شود.

موسوی با اشاره به شرایط خاص میدان نفتی گچساران و برداشت از لایه نفتی و گازی خامی که فشار بالایی دارد و همچنین میدان نفت‌شهر گفت: متخصصان مجرب این شرکت سابقه حفاری در همه میدان‌های نفتی و گازی در مناطق خشکی و دریایی کشور به موازات ارائه خدمات فنی و مهندسی را دارند و با توجه به تجارب اجرای پروژه‎های کلید در دست (EPD) از سوی این شرکت، برنامه‎ریزی و جدول زمان‎بندی مدونی با همکاری کارفرمای پروژه‎های پیش‎گفته تهیه و مراحل اجرای کار دنبال خواهد شد.

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران با بیان اینکه این شرکت در میدان نفتی گچساران هفت حلقه چاه و در نفت‌شهر پنج حلقه چاه حفاری می‎کند، افزود: همچنین مراحل واگذاری حفاری شش حلقه چاه در حوزه مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران و ۱۰ حلقه چاه در گستره عملیاتی شرکت مهندسی و توسعه نفت (متن) در میدان نفتی آزادگان در غرب کارون در دست اقدام است.

وی اظهار کرد: به منظور تحقق پروژه‎های تعریف شده در شرکت ملی نفت ایران، بخش عمده قطعات، تجهیزات، کالا و مواد از طریق منابع داخلی تامین و افزون بر ایجاد فرصت برای کاربست دستگاه‎های حفاری موجود در کشور، سبب رونق‎بخشی به کارگاه‎ها، شهرک‎ها و مجموعه‎های صنعتی می‎شود.
۶ بهمن ۱۳۹۷ ۱۵:۳۱
شانا |