ضیغمی از وزارت نفت رفتنی شد

ضیغمی از وزارت نفت رفتنی شد
درحالی که حکم بازنشستگی مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش تا دی ماه 1392 به حالت تعویق درآمده است اما وزیر نفت با شرط روی کار آمدن مدیر مورد نظر خود نسبت به تغییر وی چراغ سبز نشان داده است.
به گزارش پانا نیوز به نقل از نفت نا، پایگاه خبری سراج24 نوشت: در تازه ترین تصمیمات مدیریتی لایه های بالایی مدیریت اقتصادی کشور، رئیس جمهور با برکناری علیرضا ضیغمی موافقت کرده است، اما آن را منوط به جایگزینی یکی از افراد مورد وثوق پاستور کرده است.

گویا سوابق کاندیدای معاونت وزارت نفت برای حضور در خیابان ورشو نیز مورد تایید وزیر نفت و نهادهای مربوط نرسیده است و بر همین اساس با انتصاب وی مخالفت شده است. گویا اصرار عجیبی از سوی پاستور در میان است و تغییر در پالایش و پخش را منوط به جلب نظر خود کرده است.

وزیر نفت هم در حال رایزنی با مسولان مربوطه برای برکناری ضیغمی و جایگزین کردن یکی از مدیران بیرونی جز مدیر مدنظر پاستور است که هنوز به نتیجه نرسیده است. پاستور قصد دارد مدیر خود را به پالایش و پخش بفرستند در حالی که نظر رستم قاسمی روی مدیری دیگر است.

علیرضا ضیغمی معاون وزیر نفت با به روی کار آمدن دولت دهم، از یک مدیر میانی به معاونت ارتقا یافت و مدیریت شرکت ملی پالایش و پخش را بر عهده گرفت. وی که مدیری عملیاتی و بالادستی محسوب می شود، در پایین دست نفت سمتی به دست آورد که با انتقادات بسیاری مواجه شد که حاصل آن انفجار در چندین پالایشگاه نفتی بوده است.

۷ آذر ۱۳۹۱ ۲۰:۳۴