سند طرح تحول سازمانی مناطق نفت‌خیز جنوب رونمایی شد

سند طرح تحول سازمانی مناطق نفت‌خیز جنوب رونمایی شد
سند طرح تحول سازمانی شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب که با هدف ‌ارائه برنامه عملیاتی برای دستیابی به سهم این شرکت در چشم‌انداز سال ۱۴۰۴ شرکت ملی نفت ایران تدوین شده است، رونمایی شد.
به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب، سند طرح تحول سازمانی در آیینی با حضور احمد محمدی، مدیرعامل این شرکت و جمعی از مدیران ارشد رونمایی شد.

تهیه این سند با توجه به شتاب قابل ملاحظه تغییرهای محیطی و پیچیده شدن تصمیم‌های سازمانی لزوم به‌کارگیری سند جامعی با تکیه بر تفکری پویا، جامع‌نگر، آینده‌نگر و اقتضایی برای رویارویی با مسائل یادشده در دستور کار قرار گرفت.

بر اساس این سند، فرآیند اجرای تحول سازمانی در پنج مرحله شامل پیش تحول، عارضه‌یابی، تجسم آینده، ‌هموارسازی و اجرای تحول و پایش و تداوم تحول سازمانی به اجرا گذاشته می‌شود و در هر مرحله نیز فعالیت‌های مشخصی برنامه‌ریزی می‌شود که تاکنون مرحله نخست انجام شده و مراحل دوم تا پنجم در حال انجام است.

این سند با دستور مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب، در قالب یک کتابچه بر اساس اهداف کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت همراه با برنامه‌های اجرایی و عملیاتی از تیرماه سال ۱۳۹۸ آغاز و با برگزاری نشست‌های تخصصی و بهره‌گیری از نظرات مدیران و کارشناسان تدوین شده است.
۱۲ خرداد ۱۴۰۰ ۱۳:۰۹