افزایش قیمت نفت برای دومین روز متوالی با افزایش نگرانی ها از عرضه نفت آمریکا

افزایش قیمت نفت برای دومین روز متوالی با افزایش نگرانی ها از عرضه نفت آمریکا
روز دوشنبه و با نگرانی از تولید نفت ایالات متحده به دلیل طوفان شدید آیدا و خساراتی که به منابع تولید نفت این کشور وارد آمده است قیمت نفت برای بار دوم افزایش یافت درحالی که انتظار می رود تقاضای نفت هم افزایش یابد.

به گزارش «اوپکس» از رویترز، قیمت نفت برنت امروز با افزایش 33 درصدی به 73.25 دلار در هر بشکه رسید و وست تگزاس اینترمدیت هم با افزایش 32 سنتی رقم 70.04 دلار در هر بشکه را تجربه کرد.

این دو شاخص هر دو به بالاترین میزان خود از سوم سپتامبر رسیده اند.

حدود سه چهارم تولید نفت ایالات متحده در مناطق فراساحلی در خلیج مکزیک تحت تاثیر طوفان قرار گرفته است به این معنی که 1.4 میلیون بشکه در روز نفت از میدان تولید خارج شده است. این میزان تولید نفت برابر با کل تولید نفت کشور نیجریه از اعضای اوپک است.

تحلیلگر شرکت ANZ می گوید: پالایشگاه های زیادی در لوئیزیانا دوباره کار خود را آغاز کرده اند و تقاضا برای نفت افزایش یافته است.

پالایشگاه های نفت ایالات متحده سریع تر از بازگشت تولید کنندگان نفت بعد از طوفان آیدا کار خود را از سر گرفته اند. روز جمعه اعلام شد که بیشتر 9 پالایشگاهی که از این طوفان آسیب دیده بودند دوباره کار خود را از سر گرفته اند.

غول نفت و گاز رویال داچ شل به عنوان بزرگترین تولید کننده نفت خلیج مکزیک، روز 5 شنبه برخی از محموله های نفتی خود را به تاسیسات فراساحلی کنسل کرده بود چون این تاسیسات ازطوفان آسیب دیده بودند و بنابراین انتظار می رفت که کمبود انرژی برای هفته ها ادامه یابد.

با این حال شرکت نفت بیکر هیوز اعلام کرد که تعداد دکل های حفاری در ایالات متحده در هفته گذشته افزایش یافت و این خود نشانه افزایش تولید نفت در هفته‌های آتی خواهد بود.

۲۲ شهریور ۱۴۰۰ ۱۵:۵۳