آرامکو نفت مشتریان آسیایی را با حجم کامل تأمین می‌کند

آرامکو نفت مشتریان آسیایی را با حجم کامل تأمین می‌کند
 
 
برخی منابع روز سه‌شنبه (۲۱ دی‌ماه) اعلام کردند که شرکت سعودی آرامکو به حداقل پنج خریدار خود در آسیا اطلاع داده است که در ماه فوریه حجم کامل نفت مورد نیاز آنها را تأمین می‌کند.
این تخصیص‌ها پس از آن انجام شد که عربستان قیمت‌های رسمی فروش (OSP) خود برای همه انواع نفت خام فروخته‌شده به بازارهای کلیدی آسیا در ماه فوریه را کاهش داد و قیمت را به کمترین رقم در سه ماه اخیر رساند.
بزرگ‌ترین صادرکننده نفت جهان از زمانی که سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدانش (ائتلاف اوپک‌پلاس) کاهش عرضه خود را از ماه اوت تسهیل کردند، عرضه نفت به مصرف‌کننده اصلی خود را ثابت نگه داشته است.
اوپک‌پلاس اوایل این ماه تصمیم گرفت که به افزایش تدریجی ماهانه تولید به مقدار ۴۰۰ هزار بشکه در روز در ماه فوریه هم ادامه دهد.
بر اساس داده‌های مؤسسه جودی (JODI)، صادرات نفت خام عربستان در ماه اکتبر برای ششمین ماه پیاپی افزایش یافت و به ۶ میلیون و ۸۳۳ هزار بشکه در روز رسید که بالاترین رقم از آوریل ۲۰۲۰ است
۲۲ دی ۱۴۰۰ ۱۵:۰۵
شانا |

دربـاره مـا

بخش نفت ، گاز و پتروشیمی، اولین و بارزترین مزیت نسبی کشور و نقطه اتکای اقتصاد ایران محسوب می شود. با توجه به اهمیت این بخش و لزوم هماهنـگی و سازمانـدهی هر چه بیشتـر فعـالان حوزه تولید و صادرات فراورده های نفت، گاز و پتروشیمی عده ای از دور اندیشان و کارآفرینان بخش خصوصی کشور تصمیم گرفتنـد به منظور بهره گیری از توان و خرد جمعی و اقدامات جمعی و برخورد یکپـارچه با فرصت ها وتهدیدات گرد هم آیند.