معاون وزیر نفت:

معاون وزیر نفت:
ظرفیت تولید نفت به ٤,٣ میلیون بشکه می رسد
 • منصور معظمی از سیاستهای وزارت نفت مبنی بر افزایش ظرفیت تولید نفت و گاز در کشور خبر داد و گفت: ظرفیت تولید نفت کشور در آینده به ٤ میلیون و ٣٠٠ هزار بشکه در روز می رسد.
 • به گزارش خبرنگار شانا معاون برنامه ریزی و نظارت بر منابع هیدروکربوری وزارت نفت امروز (یکشنبه،٤ آبان) در نخستین همایش بین المللی قیر گفت: پیش بینی شده است ظرفیت تولید گاز پایان امسال حدود ١٠٠ میلیون متر مکعب در روز افزایش یابد.

  وی ادامه داد: تحقق افزایش ظرفیت تولید گاز نقش زیادی در ایجاد آرامش برای صنایع خواهد داشت و مشکلاتی را که سال گذشته با آن مواجه بودیم، نخواهیم داشت.

  کاهش قیمت نفت به ضرر اقتصاد جهانی است

  معاون برنامه ریزی و نظارت بر منابع هیدروکربوری وزارت نفت با اشاره به کاهش قیمت جهانی نفت، آن را یک برنامه کوتاه مدت و مقطعی ندانست و عنوان کرد: به طور قطع سیاستگذاران یک دوره زمانی مشخص و بلند مدت برای افزایش قیمت نفت برنامه ریزی کرده اند که این امر به ضرر اقتصاد جهان بویژه اقتصاد کشورهای تولید کننده نفت اوپک خواهد بود.

  افزایش ٥ درصدی صادرات کشور 

  وی با بیان این که همیشه قرار نیست در پشت دیوار تحریمها بمانیم، اظهار کرد: کاهش تحریمها را می توان از افزایش ٥ درصدی صادرات کشور نسبت به بودجه مصوب در شش ماه نخست امسال مشاهده کرد.

  او با اشاره افزایش ظرفیت پالایش نفت کشور به سه میلیون بشکه در روز تا ٤ سال آینده گفت: با وارد شدن پالایشگاه ستاره خلیج فارس و دیگر طرحهای پالایشی، این مهم برآورده خواهد شد.

  منصور معظمی با تاکید بر کنسرسیوم شدن شرکتها به منظور حضور قوی در بازارهای جهانی، تصریح کرد: این اقدام باعث کاهش هزینه ها و افزایش قدرت رقابت در بازارهای بین المللی خواهد شد.

   اختصاص ٥٠٠ هزار تن قیر به راههای روستایی

  معاون وزیر نفت از مصوبه مجلس و تعهد وزارت نفت برای اختصاص حدود ٥٠٠ هزار تن قیر به راههای روستایی کشور در سال جاری خبر داد.

  وی تصریح کرد: هم اکنون ٤٥٠ هزار تن از این میزان در اختیار شرکتها قرار گرفته است و وزارت نفت تمام تعهد خود را امسال عملی می کند.

  وی از امضای تفاهمنامه میان وزارت نفت، وزارت امور اقتصاد و دارایی و معاونت برنامه ریزی و مطالعات راهبردی ریاست جمهوری خبر داد و گفت: طبق این تفاهمنامه نیز قرار است علاوه بر انجام مصوبه یاد شده، به میزان ٩٠٠ میلیارد تومان قیر در اختیار وزارت راه و شهرسازی قرار گیرد.

  معظمی افزود: هم اکنون در حال اجرایی کردن این تفاهمنامه هستیم.

  معاون برنامه ریزی و نظارت بر منابع هیدروکربوری وزارت نفت درباره صنعت قیر در کشور اظهار کرد: بطور کلی رقابت در یک اقتصاد آزاد اقدامی پسندیده و رمز موفقیت است؛ این درحالی است که این رقابت باید با شرایط برد برد باشد.

  او تشریح کرد: در صورتی که توان رقابت بصورت برد برد وجود نداشته باشد، بهتر است شرکتها بصورت یکپارچه و جمعی در بازار فعالیت داشته باشند.

۵ آبان ۱۳۹۳ ۰۹:۳۶