قیمت نفت کاهش یافت

قیمت نفت کاهش یافت
قیمت نفت در معاملات امروز دوشنبه ۵۹ سنت کاهش یافت و هر بشکه نفت برنت دریای شمال در برابر ۴۹ دلار و ۵۸ سنت معامله شد.
به نقل از بلومبرگ، در حالی که توجه سرمایه گذاران به سوی افزایش تولید اوپک در واکنش به احتمال کند شدن تولید کشورهای غیر عضو اوپک جلب شده است، نفت پس از ثبت اولین هفته همراه با افزایش قیمت در 2 ماه گشته، امروز کاهش یافت.
عادل عبدالمهدی، وزیر نفت عراق گفت، کشورش به رقم تاریخی تولید 4 میلیون بشکه در روز رسیده است. بر اساس اعلام آژانس بین المللی انرژی، تولید کنندگان غیرعضو اوپک امسال میزان تولید خود را ضعیف تر از آنچه قبلا پیش بینی می شد افزایش خواهند داد.
در حالی که تولید نفت امریکا به سریعترین نرخ در بیش از 3 دهه گذشته رسید، و اوپک نیز در مقابل درخواست ها برای کاهش تولید خود مقاومت می کند، قیمت نفت در سال گذشته حدود 50 درصد کاهش داشته است. بر اساس آمارهای موسسه بیکر هاگز، تولید کنندگان آمریکایی در طی 6 هفته گذشته، رقم بی سابقه ای از چاه های تولید نفت خود را تعطیل کرده اند.
ریک اسپونر، تحلیلگر بازار نفت در این باره گفت: «ما با فزونی عرضه مواجه ایم و هنوز هیچ خبر قابل توجهی از کاهش ظرفیت تولید وجود ندارد، بنابراین بازار همچنان در برابر کاهش قیمت بیشتر، به شدت آسیب پذیر است.»
بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت وست تگزاس اینترمدییت برای تحویل در ماه فوریه، امروز با 69 سنت کاهش به 48 دلار رسید. حجم کل معاملات انجام شده برابر با متوسط صد روزه بود. قیمت نفت خام آمریکا در هفته گذشته 0.7 درصد افزایش داشت.
قیمت نفت برنت برای تحویل در ماه مارس امروز در بازار لندن با 59 سنت کاهش به 49 دلار و 58 سنت رسید. قیمت نفت برنت در روز 16 ژانویه 3.9 درصد افزایش یافت و به 50 دلار و 17 سنت رسید.
۲۹ دی ۱۳۹۳ ۱۴:۵۵