عناوین کلیه خبرها

توسعه همکاری‌های اقتصادی با ایالت‌های قدرتمند چین
در ملاقاتی که میان هیاتی از انجمن دوستی با کشورهای خارجی ایالت گواندونگ چین با مشاور دبیرکل و مدیر پروژه چین در اتاق تهران برگزار شد، موضوعات مشترک همکاری میان دو طرف مورد بحث و گفت‌وگو قرار گرفت.
تسهیل رقابت و منع انحصار، راهبرد توسعه صنعتی ایران است
نخستین نشست کمیسیون صنعت و معدن اتاق تهران در سال جدید با دستورکار «بحث و گفت‌وگو پیرامون برنامه‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت در سال 96» برگزار شد.
اخبار کوتاه جهان انرژی؛ سطح پایبندی به توافق اوپک به ٩٤ درصد رسید
رسیدن سطح پایبندی به توافق اوپک به ٩٤ درصد، معرفی ایران به عنوان دومین عرضه کننده نفت به کره جنوبی در سه ماه نخست سال 2017 میلادی، قدردانی وزیر انرژی قطر از روسیه برای کاهش تولید نفت از مهمترین خبرهای جهان انرژی در 24 ساعت گذشته است.
ایران برای اولین بار دومین صادرکننده بزرگ نفت به کره جنوبی شد
قیمت جهانی نفت کاهش یافت
در حالی که آمارها نشان از افزایش میزان ذخایر نفت خام آمریکا و میزان بی سابقه عرضه در سایر نقاط جهان دارد قیمت نفت امروز کاهش یافت.
قفل خودکفایی بنزین با «تدبیر» گشوده شد/ ورود ایران به جمع صادرکنندگان این کالا
قفل توسعه و بهره برداری از بزرگ ترین پالایشگاه میعانات گازی خاورمیانه که افزون بر خودکفایی کشور در تامین بنزین، ایران را به جمع صادرکنندگان این فرآورده راهبردی وارد می کند، با تدبیر دولت یازدهم و اجرای توافق هسته ای برجام (برنامه جامع اقدام مشترک) گشوده شد.
دستورالعمل فسادخیز بانکرینگ/تخفیف۴درصدی از جیب صاحبان پالایشگاهها
بر اساس قانون هدفمند کردن یارانه ها و ماده ۷۱ قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت ، تعیین قیمت فرآورده های اصلی با سازمان هدفمند کردن یارانه هاست نه شرکت ملی نفت ایران.
پیش بینی رشد 40 درصدی تقاضا برای محصولات پتروشیمی تا سال 2027
تولید محصولات مختلف ازسوی پتروشیمی ها در سراسر جهان رشد تقاضای 40 درصدی را طی 10 سال آینده به همراه خواهد داشت.
رشد 8 درصدی تولید در پتروشیمی شهید تندگویان
پتروشیمی شهید تندگویان سال گذشته با رشد هشت درصدی ، موفق به تولید بیش از ٨٩٠ هزار تن انواع محصول شد.
سیراف در تغییر/ پیوندی: فروش نفتا خام فروشی است
مدیرعامل تاپیکو گفت:هم اکنون در حال بررسی برنامه خود هستیم تا ببینیم در نهایت محصول تولیدی این مجموعه به الفین ختم شود یا بنزین؛ چرا که موافق تولید نفتا نیستیم.