قیمت بنزین و گازوئیل در سال آینده افزایش نمی‌یابد

قیمت بنزین و گازوئیل در سال آینده افزایش نمی‌یابد
نماینده مردم‌ آباده در مجلس شورای اسلامی گفت: در سال آینده قیمت حامل‌های انرژی به‌ویژه بنزین و گازوئیل افزایش نمی‌یابد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، رحیم زارع نماینده مردم آباده در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (دوشنبه 2 اسفند) قوه مقننه در موافقت با کلیات لایحه بودجه سال 96 کل کشور، گفت: از 294 هزار میلیارد تومان رقم بودجه سال جاری 237 هزار میلیارد تومان محقق شده که از این رقم 170 هزار میلیارد تومان حقوق پرداخت شده و 40 هزار میلیارد تومان نیز در بحث بودجه عمرانی پرداخت شده است.

وی ادامه داد: در بودجه سال 96 بودجه عمرانی کشور از 63 هزار میلیارد تومان به 72 هزار میلیارد تومان افزایش پیدا کرده و سهم بودجه استانی از 7 هزار میلیارد تومان به 17 هزار میلیارد تومان ارتقاء یافته است.

نماینده مردم‌ آباده در مجلس با بیان اینکه در بودجه سال 96 بودجه آموزش و پرورش به بیش از 35 هزار میلیارد تومان افزایش یافته، افزود: بودجه آموزش و پرورش در سال 93 پانزده هزار میلیارد تومان بود که نشان از رشد 2.3 درصدی از سال 93 تاکنون دارد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد: پایه‌های مالیاتی در بودجه سال 96 افزایش یافته است.

زارع با بیان اینکه "بودجه‌ریزی عملیاتی آرزوی ماست"، گفت: در دولت یازدهم به‌صورت آهسته این موضوع کلید خورده و امیدواریم در سال‌های آینده نیز این روند ادامه پیدا کند.

وی گفت: روند مثبتی که از سال 93 در جهت کاهش سهم نفت در بودجه کشور شروع شده، همچنان ادامه دارد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس ادامه داد: با توجه به رشد قیمت نفت در مقطعی، بسیاری از پروژه‌ها بدون کار کارشناسی در کشور کلید خورد که امروز حدود 500 هزار میلیارد تومان پروژه نیمه‌کاره داریم که در حال تعیین تکلیف آنها هستیم.

وی اظهار داشت: در کمیسیون تلفیق سال 96 تا آنجایی که امکان داشت بودجه سال 96 را با برنامه ششم توسعه تطبیق دادیم.

زارع گفت: قیمت‌ حامل‌های انرژی به‌خصوص بنزین و گازوئیل در سال آینده افزایش نمی‌یابد.

نماینده مردم آباده در مجلس گفت: نگاه ویژه‌ای به کارگران و معلمان حق‌التدریس در بودجه سال 96 داشته‌ایم.

۲ اسفند ۱۳۹۵ ۱۱:۵۶