حجم مبادلات تجاری ایران و روسیه ۷۰ درصد افزایش یافت

حجم مبادلات تجاری ایران و روسیه ۷۰ درصد افزایش یافت
وزیر انرژی روسیه گفت، حجم مبادلات تجاری بین ایران و روسیه در سال گذشته میلادی ۷۰ درصد افزایش داشته و به ۲.۲ میلیارد دلار رسیده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه خبری تاس، الکساندر نواک، وزیر انرژی روسیه روز دوشنبه در دیدار با حمید چیتچیان، وزیر نیروی ایران گفت، حجم مبادلات تجاری بین دو کشور در سال گذشته میلادی 700 درصد افزایش داشته و به 2.2 میلیارد دلار رسیده است.

نواک گفت: «حجم مبادلات تجاری ایران و روسیه در سال 2016، 2.2 میلیارد دلار بوده است. این رقم حدود یک میلیارد دلار یعنی 70 درصد رشد داشته است.»

وی افزود، به رغم این تحولات مثبت، حجم فعلی روابط تجاری و اقتصادی بین دو کشور کافی نیست و طرفین تمام اقدامات ممکن را برای توسعه بیشتر همکاری ها به کار خواهند بست.

وی همچنین گفت، روسیه از برنامه فوریه خود برای کاهش تولید جلوتر است. «ما به طور کلی جلوتر از برنامه ریزی انجام شده هستیم.»

الکساندر نواک، وزیر انرژی روسیه و بیژن نامدار زنگنه، وزیر نفت ایران قرار است امروز در خصوص موضوعات مخحتلف از جمله تبعیت از توافق کاهش تولید رایزنی کنند.

نواک در این باره گفت: «فهرست موضوعات استاندارد است و با توجه به اینکه ایران و روسیه هر دو طرف های موافقتنامه ای هستند که در وین (توافق کاهش تولید) امضا شده، عمدتا مربوط به بخش نفت وگاز و وضعیت بازار است.

۳ اسفند ۱۳۹۵ ۱۲:۵۸