راه اندازی بزرگترین واحد تبدیل متانول به الفین جهان درچین

بزرگترین واحد تبدیل متانول به الفین جهان که ازفناوری شرکت هانیول بهره می برددرچین راه اندازی شد.
به گزارش نیپنا به نقل از پایگاه تخصصی پلاست مارت، شرکت هانیول به تازگی ازراه اندازی واحد تبدیل متانول به الفین (MTO) شرکت پتروشیمی سیلبوت پس ازگذراندن موفقیت آمیزیک تست پیش راه اندازی 10 روزه خبر داد.
براساس این گزارش، واحد یادشده که ازفناوری شرکت UOP (از زیرمجموعه های هانیول) بهره می برد؛ با رسیدن به حداکثر ظرفیت خود قادربه تولید 833 هزار تن  محصولات الفینی خواهد بود که این تاسیسات را به بزرگترین واحد تبدیل متانول به الفین جهان تبدیل می کند.
واحد جدید شرکت سیلبوت، واقع در استان جیانگسو چین، به تولید پروپیلن مورد استفاده برای تولید آکریلونیتریل خواهد پرداخت. این مجتمع همچنین تولیدکننده اتیلن برای تولید کوپلیمرهای اتیلن وینیل استات است. الفین های C4 مورد استفاده برای تولید بوتادین از دیگر محصولات تاسیسات شرکت سیلبوت خواهد بود.
مایک میلارد، معاون و مدیر کل شاخه فناوری فرآیند (Process Technology) و تجهیزات شرکت UOP هانیول، عنوان کرد: انتظار داریم چین ظرف پنج سال آینده بیش از 1000 میلیارد دلاردر حوزه فناوری تبدیل زغال سنگ به محصولات شیمیایی سرمایه گذاری کند.
وی افزود: با در نظر گرفتن رشد سالانه به ترتیب هفت، 6 و چهار درصدی تقاضا برای پروپیلن، اتیلن و بوتادین در این کشور، فناوری پیشرفته تبدیل متانول به الفین شرکت ما راهکاری مطلوب برای تامین تقاضای فزاینده چین برای محصولات الفینی خواهد بود.

این گزارش می افزاید: شرکت سیلبوت فرآیند پیشرفته تبدیل متانول به الفین شرکت UOP را به دلایلی نظیر قابلیت این روش برای تولید بیشترین مقدار الفین های سبک با  کمترین هزینه تولید، کمترین میزان مصرف کاتالیست و پایین ترین هزینه های عملیاتی انتخاب کرد.

۷ اسفند ۱۳۹۵ ۱۶:۰۷