گاز در قلب سیستان و بلوچستان جریان می یابد

گاز در قلب سیستان و بلوچستان جریان می یابد
خط انتقال گاز به زاهدان تا ساعتی دیگر با حضور دکتر حسن روحانی، رئیس جمهوری به صورت رسمی افتتاح می شود.

به گزارش شانا، خط انتقال گاز به زاهدان به طول ٢٦٢ کیلومتر با قطر٣٦ اینچ در امتداد خط هفتم سراسری به منظور گاز رسانی به شهر زاهدان، نیروگاه‌ها و صنایع مختلف استان، سایر شهرها و روستاهای استان احداث شده است تا مردم استان سیستان و بلوچستان پس از سالها انتظار امروز (سه شنبه، ١٠ اسفندماه) طعم شیرین برخورداری از نعمت گاز را بچشند.

طبق برنامه قرار است پس از روشن شدن مشعل گاز در این استان، جریان گاز به صورت نمادین برای ٢ مسجد اهل سنت و شیعه، تعدادی خانوار و چند مدرسه برقرار شود. گاز رسانی کامل به تمام محله های شهر هم به تدریج انجام خواهد شد.

این پروژه، صرفه‌جویی ارزی معادل سالیانه ٦٦٠ میلیون دلار را از طریق جایگزینی گاز با سوخت های مایع به همراه خواهد داشت به طوری که با اجرای این طرح، زمینه توسعه و رونق اقتصادی، اشتغال، افزایش امنیت ملی و منطقه‌ای و گسترش رفاه اجتماعی در استان سیستان و بلوچستان فراهم خواهد شد.

همزمان با افتتاح خط انتقال گاز به زاهدان و با حضور رئیس جمهوری عملیات اجرایی احداث خط لوله ایرانشهر به چابهار نیز آغاز می شود.

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران در این باره می گوید: بر اساس قرارداد، این پروژه آماده و موافقتنامه های آن نیز امضا شده است، از طرفی، ٣٠ کیلومتر خط لوله نیز به محل منتقل شده تا همزمان با افتتاح گاز رسانی به زاهدان، عملیات اجرایی احداث خط لوله انتقال گاز از ایرانشهر به چابهار نیز آغاز شود. 

۱۰ اسفند ۱۳۹۵ ۰۹:۴۵