کارت‌های بازرگانی غیرفعال حذف می‌شوند

کارت‌های بازرگانی غیرفعال حذف می‌شوند
معاون پیشگیری و هماهنگی سازمان‌ها و استان‌های ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: کارت‌های بازرگانی غیرفعال حذف می‌شوند.
به گزارش خبرگزاری مهر، جلسه بررسی روند اجرای مصوبه شهریور سال 90 هیات دولت پیرامون ساماندهی کارت بازرگانی با هدف صدور کارت بازرگانی برای فعالان این بخش و ابطال کارت‌های غیرفعال برگزار شد.
این جلسه با حضور ابویی و دهقان معاونان پیشگیری و فرهنگی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز، صافدل رییس سازمان توسعه تجارت، نهاوندیان رییس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن ایران و جمعی از مدیران کل حوزه‌های مرتبط برگزار شد.
مهدی ابویی معاون پیشگیری و هماهنگی سازمان‌ها و استان‌های ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز با تأکید بر تلاش برای راه‌اندازی و توسعه سامانه جامع صدور و تمدید کارت هوشمند بازرگانی خواستار سرعت بخشیدن بر بازبینی کارت‌های فعلی و ابطال کارت‌های غیرفعال از ابتدای مهرماه سال جاری شد.
در این جلسه حمید صافدل رئیس سازمان توسعه تجارت گفت: سامانه صدور و تمدید کارت بازرگانی رسماً آغاز به کار کرده و در مرحله اول پالایش کارت‌های موجود در دستور کار قرار گرفته است.
صافدل افزود: با توجه به این که امکان امضا دیجیتال در وزارت صنعت، معدن و تجارت فراهم شده، در آینده نزدیک کارت‌های بازرگانی هوشمند می‌شوند.
در همین حال، محمد نهاوندیان رئیس اتاق بازرگانی نیز با بیان این که از این پس خدمات صدور، تمدید و نظارت بر کارت بازرگانی به صورت متمرکز در اتاق ایران انجام خواهد شد گفت: گام‌های خوبی در زمینه سامان‌دهی کارت بازرگانی برداشته شده و امکان سرعت بخشیدن به صدور، تمدید و نظارت بر آن فراهم شده است.
وی ادامه داد: رتبه‌بندی بازرگانان نیز در دست اقدام است، شاخص‌هایی در مورد اهلیت اشخاص مشمول در نظر گرفته شده و مطابق مقررات با برگزاری دوره‌های آموزشی بخشی از شرایط احراز صلاحیت افراد به دریافت کارت بازرگانی، مورد بررسی قرار می‌گیرد.
۱۰ مرداد ۱۳۹۱ ۲۳:۳۲