آرژانتین و پرو به جمع مشتریان پتروشیمی ایران پیوستند/ ایران وارد بازار پتروشیمی آمریکای جنوبی شد

آرژانتین و پرو به جمع مشتریان پتروشیمی ایران پیوستند/ ایران وارد بازار پتروشیمی آمریکای جنوبی شد
مدیر بازرگانی خارجی شرکت تجارت صنعت از آغاز صادرات یک محموله محصولات پتروشیمی و پلیمری ایران به کشورهای منطقه آمریکای جنوبی همچون پرو و آرژانتین خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اوپکس، حسین رسول زاده در گفتگو با خبرنگار نیپنا درباره برنامه صادرات محصولات پتروشیمی و پلیمری ایران به بازارهای نوظهوری همچون آمریکای جنوبی، گفت: امسال برخی از محصولات پتروشیمی در قالب قراردادهای تک محموله به کشورهای آمریکای جنوبی صادر شده است.
مدیر بازرگانی خارجی شرکت تجارت صنعت (هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس) با اعلام اینکه از آرژانتین و پرو به عنوان دو بازار جدید صادرات پتروشیمی در سال جاری یاد کرد و گفت: امسال برخی از محصولات پلیمری به این دو کشور منطقه آمریکای جنوبی صادر شده است.
وی در پاسخ به این پرسش که آیا صادرات محصولات پتروشیمی ایران به کشورهای آمریکای جنوبی با توجه به بعد بالای مسافت اقتصادی است؟ اظهار داشت: صادرات پتروشیمی به کشورهای آمریکای جنوبی هزینه حمل بالایی ندارد بلکه مشکل زمان بالای حمل محصولات است.
وی با بیان اینکه برای کاهش هزینه حمل معمولا از کشتی‌هایی که محصولاتی را به یکی از بنادر ایران منتقل می‌کنند، استفاده می شود، بیان کرد: به عبارت دیگر یک کشتی که کالای خود از کشور مبدا در آمریکای جنوبی را در ایران تخلیه می کند برای کاهش هزینه در برگشت محموله های پتروشیمی ایران را به مقصد یکی از کشورهای آمریکای جنوبی بارگیری و منتقل خواهد کرد.
رسول زاده با تاکید بر اینکه استفاده از این روش هزینه‌های انتقال و حمل دریایی محموله های صادراتی پتروشیمی ایران به آمریکای جنوبی را کاهش می دهد، خاطرنشان کرد: بازاریابی و فروش محصولات پتروشیمی و پلیمری به کشورهای منطقه آمریکای جنوبی به عنوان یک سیاست کلان در دستور کار قرار دارد.
به گزارش نیپنا، متنوع سازی بازارهای صادرات محصولات پتروشیمی یکی از سیاست های کلان صنعت پتروشیمی ایران در دوران پسابرجام بوده و از این رو حضور در بازارهای نوظهوری همچون آمریکای جنوبی، اقیانوسیه و آفریقا در دستور شرکت های پتروشیمی ایران قرار گرفته است.
در راستای این سیاست کلان اخیرا صادرات برخی از محصولات پتروشیمی ایران به قاره اقیانوسیه آغاز شده و درطول چند سال گذشته هم چندین محموله محصولات اوره ایران به کشورهای مختلف آمریکای جنوبی از جمله برزیل صادر شده است.
۱۲ مهر ۱۳۹۶ ۱۱:۵۱