رکورد بارگیری در پایانه‌های پتروشیمی ایران شکسته شد

مدیرعامل شرکت پایانه‌ها و مخازن پتروشیمی با اشاره به ثبت رکورد جدید عملیات بارگیری محصولات پتروشیمی در سال 95، اعلام کرد: سال گذشته یکهزار و 179 فروند کشتی در پایانه‌های پتروشیمی ایران پهلو گرفته اند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اوپکس محمد شریف شهریاری در گفتگو با خبرنگار نیپنا درباره آخرین وضعیت تردد کشتی‌های حامل محصولات پتروشیمی و پلیمری صادراتی ایران در پایانه‌های کشور، گفت: در سال گذشته چند رکورد جدید در شرکت پایانه‌ها و مخازن پتروشیمی به ثبت رسید.
مدیرعامل شرکت پایانه‌ها و مخازن پتروشیمی با اعلام اینکه سال گذشته برای نخستین بار تناژ عملیات شده توسط شرکت پایانه‌ها و مخازن پتروشیمی به بیش از 20 میلیون و 400 هزار تن رسید، تصریح کرد: این حجم یک رکورد جدید عملیات بارگیری محصولات در پایانه‌های پتروشیمی کشور به شمار می رود.
این عضو هیئت مدیره شرکت پایانه ها و مخازن پتروشیمی با اشاره به رشد حدود چهار درصدی تناژ بارگیری محصولات پتروشیمی در سال 95 و در مقایسه با سال 94، افزود: سال گذشته تعداد کشتی‌های عملیات شده در بنادر تحت مدیریت شرکت پایانه‌ها و مخازن پتروشیمی به یکهزار و 179 فروند کشتی افزایش یافته است.
وی همچنین از ثبت رکورد بارگیری و صادرات محصولات پتروشیمی بدون حادثه در سال 95 خبر داد و یادآور شد: سال گذشته با تمرکز ویژه بر رعایت مقررات و استانداردهای بین‌المللی در پایانه های پتروشیمی موفق به کسب رکورد 16 میلیون و 200 هزار نفر ساعت کار بدون حادثه شده ایم.
شرکت پایانه‌ها و مخازن پتروشیمی از سال ۱۳۷۷ تاسیس شده و انجام فعالیت‌های مربوط به مدیریت و اداره مخازن در پایانه‌ها، اسکله های صادراتی و وارداتی از مهمترین فعالیت‌های این شرکت است.
گفتنی است، سال گذشته بیش از 50.6 میلیون تن محصول پتروشیمی در کشور تولید شد که از این میزان 20 میلیون و 400 هزار تن محصول پتروشیمی و پلیمری به ارزش بالغ بر 9.5 میلیارد دلار صادر شده است.
۱۲ مهر ۱۳۹۶ ۱۳:۰۹