عربستان در واکنش به تحریم‌های احتمالی تولید نفت خود را کاهش نمی‌دهد

رئیس آژانس بین‌المللی انرژی اعلام کرد که درباره واکنش عربستان به تحریم‌های ناشی از قتل یک روزنامه‌نگار عربستانی و کاهش تولید نفت این کشور، نگران نیست.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اوپکس به نقل از خبرگزاری رویترز از ناگویا ژاپن، فاتح بیرول، رئیس آژانس بین‌المللی انرژی، امروز (دوشنبه، ۳۰ مهرماه) اعلام کرد: نگران نیست که عربستان در واکنش به دلیل تحریم‌های احتمالی به دلیل قتل جمال خاشوقچی، روزنامه‌نگار عربستانی، تولید نفت خود را کاهش دهد.

با این همه، وی با اشاره به تأثیر احتمالی تحولات سیاسی بر بازارهای انرژی، خواهان پایبندی به خردمندی شد.

رئیس آژانس بین‌المللی انرژی در واکنش به پرسشی درباره احتمال کاهش تولید نفت عربستان در واکنش به تحریم‌های ناشی از قتل خاشوقچی، گفت: مسائل ژئوپولتیک و غیر مرتبط با انرژی بسیاری وجود دارند که پیامدهای بیشتری برای بازار نفت دارند.

بیرول افزود: چالشی مهم برای تولیدکنندگان کلیدی وجود دارد که تولید خود را افزایش دهند و بازار را آرام کنند؛ من از همه تولیدکنندگان و مصرف کنندگان می‌خواهم که در ماه‌های دشواری که پیش رو داریم، خردمندی داشته باشند.

وی اعلام کرد گمان نمی‌کند عربستان تولید نفت خود را کاهش دهد، اما به دلیل کاهش تولید نفت ونزوئلا و ایران و همچنین رشد تقاضای جهانی نفت، نگرانی‌های چشمگیری درباره بازار وجود دارد.

رئیس آژانس بین‌المللی انرژی گفت: این احتمال وجود دارد که ما شاهد قیمت‌هایی حتی بالاتر از قیمت‌های کنونی باشیم و این افزایش قیمت، همانند همیشه، در زمانی بد برای اقتصاد جهانی اتفاق می‌افتد.
۳۰ مهر ۱۳۹۷ ۱۲:۵۸