مخالفت های زیست محیطی با توسعه پتروشیمی در پنسیلوانیا آمریکا

توسعه صنعت پتروشیمی در ایالت پنسیلوانیا آمریکا با مخالفت حامیان محیط زیست مواجه شده است.
به گزارش نیپنا به نقل از پایگاه اینترنتی کمیکال اند انجینییرینگ نیوز (Chemical and Engineering News)، بیل پدوتو، شهردار پیتسبرگ ایالت پنسیلوانیا آمریکا، در تاریخ 30 اکتبر در کنفرانسی زیست محیطی که در همین شهر برگزار شد، موضعی سخت در برابر توسعه پتروشمی در غرب پنسیلوانیا گرفت.

پدوتو در کنفرانس "اقدام برای آب و هوا 2019" (2019 Climate Action Summit)، طی سخنانی که به ترغیب سرمایه گذاری در حوزه انرژی های سبز (green energy) و جذب کسب و کارهای جدید همراه با بهبود کیفیت آب و هوا می پرداخت، عنوان کرد: اجازه دهید من نخستین سیاستمداری باشم که مخالفت علنی و عمومی خود را با آمدن شرکت های پتروشیمی بیشتر به غرب پنسیلوانیا ابراز می کند.

اظهارات شهردار پیتسبرگ استقبال گسترده فعالان طرفدار محیط زیست و منتقدان صنعت را در مناطق مجاور این شهر ایالت پنسیلوانیا به دنبال داشت. این در حالیست که هم اکنون شرکت شل کمیکالز (Shell Chemicals) در حال ساخت یک مجتمع پتروشیمی جدید در همین مناطق است و بسیاری از پروژه یادشده به دلیل ایجاد موقعیت های شغلی تازه که بسیار مورد نیاز است، حمایت می کنند.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده، که از تابستان تا کنون دو بار از این منطقه بازدید کرده است، در میان سیاستمداران مخالف دیدگاه شهردار قرار دارد و بخش های انرژی و صنایع شیمیایی را موتورهای محرک اقتصاد می داند. نخستین بازدید ترامپ از سایت شل در بیور کانتی (Beaver County) در 50 کیلومتری پیتسبرگ در کنار رودخانه اوهایو بود. جایی که در حال حاضر نزدیک به 6 هزار کارگر در حوزه ساخت و ساز فعالیت دارند.
۱۳ آبان ۱۳۹۸ ۱۴:۱۴