مصرف بالای بنزین آمریکا به‌کمک نفت می‌آید

سیر صعودی تقاضا برای نفت در آمریکا و تداوم روند کاهش ذخایر فرآورده‌های نفتی، از روند صعودی قیمت‌های نفت پشتیبانی خواهد کرد. بر اساس گزارش اویل‌پرایس، بعضی از تحلیلگران می‌گویند اگر روند فعلی تقاضا حفظ شود، قیمت نفت، فضا برای صعود بیشتر تا پایان سال خواهد داشت. با وجود این حقیقت که تاثیر توفان آیدا بر فعالیت صنعت نفت آمار ذخایر هفتگی منتشر‌شده از سوی اداره اطلاعات انرژی را متاثر کرد، اما این آمار همچنان کاهش ذخایر را نشان داد. طبق گزارش هفتگی اداره اطلاعات انرژی آمریکا، ذخایر نفت در هفته منتهی به‌سوم سپتامبر، به‌میزان ۵/ ۱میلیون بشکه کاهش پیدا کرد و ذخایر سوخت هم کاهش داشت.
شرکت واندا اینساینت در گزارشی نوشت: آمار تقاضای آمریکا برای سوخت در گزارش هفتگی اداره اطلاعات انرژی آمریکا تداوم رشد مطلوب را نشان داد. تقاضا برای بنزین بر مبنای میانگین چهار هفته ای ۵۲/ ۹میلیون بشکه در روز بود که معادل ۹۸‌درصد از سطح تقاضا در سال ۲۰۱۹ بود.

تحلیلگران انرژی خدمات تحقیقات انرژیHFIResearch نوشتند: تقاضای قوی می‌تواند به‌همراه ذخایر ‌اندک از قیمت‌های نفت تا پایان سال پشتیبانی کند. اگر تقاضا قوی بماند، ذخایر همه سوخت‌های آمریکا از جمله ذخایر استراتژیک ممکن است به‌میانگین سال ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۴ نزول کند. تا زمانی‌که عوامل بنیادین ادامه کاهش ذخایر را نشان دهد، قیمت‌های نفت تا پایان سال روند صعودی خواهند داشت.

اما همه تحلیلگران نسبت به‌ تقاضای آمریکا برای بنزین خوش‌بین نیستند. بعضی از آنها می‌گویند میانگین قیمت بنزین در جایگاه‌های سوخت حدود یک دلار گرانتر شده و پایان فصل رانندگی تابستانی ممکن است تقاضا را در هفته‌های آینده کمتر کند.
۲۲ شهریور ۱۴۰۰ ۰۹:۳۳
ایسنا |