پایبندی اعضای اوپک پلاس به توافق نفتی به 115 درصد کاهش یافت

پایبندی اعضای اوپک پلاس به توافق نفتی به 115 درصد کاهش یافت
در ماه سپتامبر پایبندی اعضای اوپک پلاس به توافق کاهش تولید به 115 درصد کاهش یافت که نشان می دهد برخی اعضای این سازمان تولید خود را افزایش داده‌اند.
به گزارش «انرژی امروز» از رویترز، سازمان کشورهای صادرکننده نفت، اوپک، به همراه هم پیمانان غیراوپکی خود از جمله روسیه، در ماه سپتامبر تولید نفت خود را روزانه 400 هزار بشکه افزایش دادند.

این سازمان به توافق رسیده است که میزان تولید نفت خود را در ماه های اکتبر و نوامبر هم 400 هزار بشکه افزایش دهند.

با این حال عدم سرمایه گذاری و مشکلات تولید باعث شده است که آنگولا و نیجریه نتوانند تولید خود را افزایش دهند، از این رو انتظار می رود مشکلات تولید نفت در غرب آفریقا فعلا ادامه داشته باشد.

هفته گذشته علی رغم اینکه مصرف کنندگان بزرگی چون ایالات متحده از اوپک خواسته بودند میزان تولید نفت خود را افزایش دهند، اما عربستان سعودی از سیاست افزایش تدریجی تولید نفت اوپک پلاس حمایت کرد.

وزیر انرژی عربستان می گوید ما افزایش تولید خود را ادامه می دهیم.

روز دوشنبه قیمت نفت برنت به حدود 86 دلار در هر بشکه رسیده بود. این رقم بالاترین قیمت در سه سال گذشته برای نفت برنت است.

آژانس بین المللی انرژی در گزارش ماهانه خود از بازار نفت در هفته گذشته نوشته که ظرفیت ذخیره اوپک پلاس می تواند در سه ماهه چهارم سال 2022 از 9 میلیون بشکه سه ماهه اول سال 2021 به کمتر از 4 میلیون بشکه برسد.

به گفته این آژانس، ظرفیت ذخیره در عربستان سعودی، امارات متحده عربی، عراق و کویت ذخیره خواهد شد.

چهارم نوامبر اوپک پلاس باز هم برای تعیین سیاست های خود جلسه خواهند داشت.

۲۷ مهر ۱۴۰۰ ۱۲:۴۳

دربـاره مـا

بخش نفت ، گاز و پتروشیمی، اولین و بارزترین مزیت نسبی کشور و نقطه اتکای اقتصاد ایران محسوب می شود. با توجه به اهمیت این بخش و لزوم هماهنـگی و سازمانـدهی هر چه بیشتـر فعـالان حوزه تولید و صادرات فراورده های نفت، گاز و پتروشیمی عده ای از دور اندیشان و کارآفرینان بخش خصوصی کشور تصمیم گرفتنـد به منظور بهره گیری از توان و خرد جمعی و اقدامات جمعی و برخورد یکپـارچه با فرصت ها وتهدیدات گرد هم آیند.