قیمت نفت با وجود برداشت هماهنگ از ذخیره‌سازی‌ها بالای ۸۰ دلار ماند

قیمت شاخص نفت خام برنت ساعت ۸ و ۲ دقیقه امروز (چهارشنبه، سوم آذرماه) با هفت سنت کاهش به ۸۲ دلار و ۲۴ سنت و قیمت شاخص دبلیوتی‌آی آمریکا با ۱۰ سنت افزایش به ۷۸ دلار و ۶۰ سنت برای هر بشکه رسید.
قیمت نهایی شاخص نفت خام برنت روز سه‌شنبه (دوم آذرماه)، ۸۲ دلار و ۳۱ سنت و قیمت شاخص دبلیوتی‌آی آمریکا ۷۸ دلار و ۵۰ سنت بود.

قیمت نفت امروز کاهش یافت، زیرا آزادسازی هماهنگ ذخیره‌سازی‌های راهبردی نفت به رهبری ایالات متحده آمریکا، نگرانی‌ها درباره محدودیت عرضه جهانی را کاهش داد، در حالی که سرمایه‌گذاران از افزایش قیمت‌های دیروز - پیش از تعطیلات عید شکرگزاری در ایالات متحده - سود بردند.

کازوهیکو سایتو، تحلیلگر ارشد فوجیتومی در این باره گفت: تلاش‌های هماهنگ کشورهای مصرف‌کننده نفت برای کاهش قیمت نفت خام سبب شد معاملات جدیدی انجام شود./ رویترز

۳ آذر ۱۴۰۰ ۰۹:۱۱

دربـاره مـا

بخش نفت ، گاز و پتروشیمی، اولین و بارزترین مزیت نسبی کشور و نقطه اتکای اقتصاد ایران محسوب می شود. با توجه به اهمیت این بخش و لزوم هماهنـگی و سازمانـدهی هر چه بیشتـر فعـالان حوزه تولید و صادرات فراورده های نفت، گاز و پتروشیمی عده ای از دور اندیشان و کارآفرینان بخش خصوصی کشور تصمیم گرفتنـد به منظور بهره گیری از توان و خرد جمعی و اقدامات جمعی و برخورد یکپـارچه با فرصت ها وتهدیدات گرد هم آیند.