انتخابات کمیسیون‌های تخصصی اتاق تهران برگزار شد//چه کسانی هدایت کمیسیون‌ها را در دست گرفتند؟

انتخابات کمیسیون‌های تخصصی اتاق تهران برگزار شد//چه کسانی هدایت کمیسیون‌ها را در دست گرفتند؟
با پایان دوره دو ساله فعالیت کمیسیون‌های تخصصی اتاق تهران، انتخابات هیات رییسه تعدادی از کمیسیون‌های هشت گانه، برای آغاز فعالیت های دوره دوم برگزار شد و البته برگزاری تعدادی ازکمیسیون‌ها نیز ادامه دارد.
به گزارش سایت خبری اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران، در جریان برگزاری این چند انتخابات که امروز و با حضور اعضای هیات رییسه اتاق تهران برگزار شد، اعضای هیات رییسه برخی از کمیسیون‌ها در جایگاه خود ابقا شده و برخی دیگر تغییر کردند. اما تلاقی این انتخابات با چینش کابینه یازدهم سبب شد که اعضای پارلمان بخش خصوصی در گردهمایی‌های انتخاباتی امروز نیم‌نگاهی هم به این تحولات نیز داشته باشند؛ آنگونه که "علاء میرمحمدصادقی" نایب رییس اتاق تهران با اشاره به تغییر دولت، مسئولیت کمیسیون‌ها را در این دوره "بسیارسنگین" توصیف کرد و از ضرورت کسب آمادگی برای کمک به دولت جدید سخن گفت. از سوی دیگر برخی از اعضای هیات نمایندگان نیز با اشاره به انتظاراتی که دولت جدید از اتاق های بازرگانی خواهد داشت، نسبت به ارتقاء شأن کمیسیون‌ها تاکید کردند.

حامد واحدی رییس کمیسیون انرژی شد
اما در انتخابات دوره دو ساله دوم کمیسیون‌های اتاق بازرگانی و صنایع و معادن و کشاورزی اتاق تهران "سید حامد واحدی" به کرسی ریاست کمیسیون انرژی تکیه زد. به این ترتیب ازمیان دو کاندیدای ریاست این کمیسیون، یعنی "محمد پارسا" و"حامد واحدی"، واحدی کلید این کمیسیون را برای دو سال آینده در دست گرفت. واحدی یکی از فعالان بخش خصوصی است که سال گذشته با خروج نام "رضا حمزه‌لو" از فهرست اعضای هیات نمایندگان اتاق بازارگانی تهران، جایگزین او شد. پارسا نیز که در دو سال گذشته، ریاست کمیسیون انرژی را برعهده داشت، به عنوان نایب رییس این کمیسیون برگزیده شد.

هیات رییسه کمیسیون تشکل‌ها انتخاب شد
در انتخابات هیات رییسه کمیسیون امور اجتماعی و تشکل‌های اتاق تهران، دو عضو کمیسیون برای رقابت بر سر کسب کرسی ریاست در دوره جدید نامزد شدند. محمدمهدی راسخ که در دوره گذشته ریاست این کمیسیون را برعهده داشت، برای تداوم ریاست خود در دوره آتی اعلام نامزدی کرسی ریاست کرد، در عین حال مجتبی خسروتاج نیز که از اعضای این کمیسیون است، نامزدی خود را برای نشستن بر کرسی ریاست کمیسیون امور اجتماعی و تشکل‌ها اعلام کرد. پس از رأای‌گیری اعضای کمیسیون، محمدمهدی راسخ با 9 رأی به عنوان رییس دوره جدید فعالیت کمیسیون امور اجتماعی و تشکل‌های اتاق تهران انتخاب شد. خسروتاج نیز موفق شد 7 رای اعضا را به دست آورد. پس از تعیین تکلیف کرسی ریاست این کمیسیون، برگه‌های رأی برای انتخاب نواب رییس از سوی اعضای حاضر نوشته شد که در نهایت، پرویز حسابی به عنوان نایب رییس اول و حمیدرضا صالحی به عنوان نایب رییس دوم کمیسیون امور اجتماعی و تشکل‌ها انتخاب شدند.

ابقای بهرامی ارض اقدس در دوره جدید
صبح امروز، انتخابات هیات رییسه کمیسیون تجارت اتاق تهران نیز برگزار شد که در پی آن محسن بهرامی ارض اقدس که ریاست دوره قبل این کمیسیون را نیز در دست داشت، به اتفاق آرا بر کرسی ریاست ماندگار شد. در نشست انتخابات هیات رییسه کمیسیون تجارت اتاق تهران، مقرر شد در اولین جلسه برگزاری آن در دوره جدید، با حضور حداکثری اعضا، نواب رییس انتخاب شوند.

رییس زاده ، رییس ماند
در ادامه برگزاری انتخابات کمیسیون‌ها، اعضای کمیسیون سرمایه‌گذاری و تامین مالی اتاق تهران بار دیگر به ریاست "محمدمهدی رییس زاده" رأی مثبت دادند. این عضو هیات نمایندگان اتاق تهران که در یک سال گذشته نیز عهده‌دار ریاست این کمیسیون بود، با رأی اعضای این کمیسیون ابقا شد. درمرحله بعدی انتخابات این کمیسیون "فریال مستوفی" و"کاظم دوست‌حسینی" نیز به عنوان نواب رییس در کمیسیون سرمایه‌گذاری ابقا شدند.

فرمان کمیسیون حمل و نقل در دستان خوانساری
ریاست کمیسیون حمل‌ونقل و ارتباطات اتاق تهران نیز بار دیگر به "مسعود خوانساری" رسید. خوانساری که در دو سال گذشته نیز هدایت این کمیسیون را بر عهده داشت در انتخابات صبح امروز کمیسیون‌ها برای ریاست کمیسیون حمل‌و‌نقل برگزیده شد. او البته تنها کاندیدای احراز این جایگاه بود. اما این انتخابات با انتخاب دوباره "سیده‌فاطمه مقیمی" و "توفیق مجدپور" به عنوان نایب رییس اول و دوم پایان یافت.

رئیس مادام‌العمر کمیسیون فضای کسب‌وکار، کارآفرینی و مقررات
در ادامه نشست‌های انتخاباتی کمیسیون‌های اتاق تهران، اعضای کمیسیون فضای کسب‌وکار، کارآفرینی و مقررات به همراه اعضای هیات رئیسه اتاق دور هم جمع شدند تا انتخاب رئیس و دو نائب رئیس این کمیسیون را انجام دهند. در این انتخابات تنها نامزد ریاست که البته از سوی اعضا معرفی و به عنوان نامزد اعلام شد احمد پورفلاح بود که پیش از این نیز ریاست این کمیسیون را برعهده داشت.
پورفلاح که رقیبی نداشت و همه اعضا موافق ریاست او بودند با کسب 11 رأی از 12 رأی مأخوذه به عنوان رئیس انتخاب شد. یک برگ سفید نیز در بین آرا وجود داشت.
اعضای کمیسیون پیش از رأی‌گیری عنوان می‌کردند که حاضر هستند پورفلاح را به عنوان رئیس همیشگی و مادام‌العمر این کمیسیون انتخاب کنند.
هم‌چنین در انتخاب دو نائب‌رئیس این کمیسیون نیز علی نقیب و محمدرضا نجفی‌منش نامزد شدند که با توجه به تعداد آرأ به ترتیب به عنوان نائب رئیس اول و نائب‌رئیس دوم انتخاب شدند.

خلیلی هم‌چنان بر صدر کمیسیون صنعت و معدن نشست
در انتخابات کمیسیون صنعت و معدن انتخابات تهران که آخرین انتخابات کمیسیون‌های هشت‌گانه بود محسن خلیلی در مقام ریاست ابقا شد و محمدرضا بهرامن و مهدی پورقاضی به عنوان دو نائب رئیس اول و دوم انتخاب شدند.
در انتخابات ریاست این کمیسیون محسن خلیلی و مهدی پورقاضی نامزد شدند که خلیلی با کسب اکثریت آرا به عنوان رئیس انتخاب شد. در انتخاب دو نایب‌رئیس کمیسیون نیز بهرامن از بخش معدن و پورقاضی از بخش صنعت نامزد شدند که به ترتیب به عنوان نایب رئیس اول و دوم برگزیده شدند.
در بین کمیسیون‌های هشت‌گانه اتاق تهران تنها انتخابات کمیسیون کشاورزی به دلیل به حد نصاب نرسیدن اعضای شرکت‌کننده برگزار نشد و انتخابات آن به تاریخی دیگر موکول شد.

۲۳ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۵۲