واردات 100 هزار بشکه‌ای نفت سئول از ایران در اکتبر

واردات 100 هزار بشکه‌ای نفت سئول از ایران در اکتبر
اطلاعات اولیه گمرک کره جنوبی نشان داد که این کشور در ماه اکتبر با کاهش 25 درصدی نسبت به ماه پیش از آن، 99 هزار و 405 بشکه نفت از ایران خریداری کرده است.

به گزارش گروه اقتصاد بین الملل فارس، اطلاعات اولیه گمرک کره جنوبی در روز جمعه نشان داد سئول ماه گذشته 420 هزار و 402 تن یا روزانه 99 هزار و 405 بشکه نفت از ایران خریداری کرده است که این میزان نسبت به ماه سپتامبر بیش از یک چهارم کاهش یافته و نسبت به سال گذشته نصف شده است.

به گزارش رویترز، واردات نفت کره جنوبی از ایران در ماه اکتبر نسبت به ماه سپتامبر کاهش یافت و به هدف تعیین شده کاهش 15 درصدی در بازه زمانی ژوئن تا نوامبر برای تضمین دریافت معافیت از تحریم های ایران از سوی آمریکا رسید.

بر اساس این گزارش، واردات نفت این کشور از ایران در بازه زمانی ژوئن تا اکتبر روزانه 125 هزار و 167 بشکه بوده است.

در مجموع، کره جنوبی توانست واردات خود از ایران در 6 ماه منتهی به نوامبر را به 125 هزار و 814 بشکه در روز که در نظر داشت، برساند.

زمان تمدید معافیت کره جنوبی به همراه خریداران مهم نفت ایران یعنی چین و هند در ماه دسامبر است. چین در 9 ماه نخست سال جاری واردات نفت از ایران را 1.4 درصد افزایش داد از اینرو این کشور برای معافیت باید در ماه های باقی مانده در سال 2013 واردات خود از ایران را به شدت کاهش دهد.

ژاپن چهارمین معافیت 6 ماهه خود از تحریم های ایران در ماه سپتامبر را دریافت کرد. این در حالی است که واردات نفت این کشور در بازه زمانی ژانویه تا سپتامبر امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته 2 درصد بیشتر است.

۲۵ آبان ۱۳۹۲ ۱۰:۲۰