تعمیرات اساسی فاز سوم پالایشگاه آبادان در دستور کار قرار گرفت

رئیس تعمیرات اساسی شرکت پالایش نفت آبادان از انجام تعمیرات اساسی واحدهای فاز سوم این پالایشگاه پس از یک دوره یک ساله خبر داد.
به گزارش خبرنگار شانا بابک قربانی با اشاره به فعالیت بی وقفه فاز سوم پالایشگاه آبادان در یک سال گذشته گفت: این فاز در مرحله تعمیرات اساسی قرار دارد.

به گفته این مقام مسئول فاز سوم پالایشگاه آبادان شامل واحدهای کت کراکر، الکیلاسیون، ایزومریزاسیون، اسیدسولفوریک، شیرین سازی گازهای ترش و مایع، تصفیه گاز مایع، تصفیه آب ترش می شود.

وی با بیان این که واحدهای الکیلاسیون با ظرفیت ١٢ هزار و ٥٠٠ بشکه در روز، واحد ایزومرازیسیون با ظرفیت ١١هزارو ٥٠٠ بشکه در روز و واحد احیای اسیدسولفوریک با ٢٨٠ تن د روز جزو واحدهای تکمیلی فاز سه محسوب می شود، افزود: همچنین واحدهای هیدروژنی بنزین، بازیافت گوگرد و تفکیک در این فاز نیز در حال راه اندازی است.

رئیس تعمیرات اساسی پالایشگاه آبادان فرایند تعمیرات اساسی را شامل تمامی اقداماتی برشمرد که از سوی واحد عملیات، ادارات برق، ابزاردقیق، ماشینری، بازرسی فنی و اچ اس یی در یک بازه زمانی حداکثر یک ماهه انجام می شود.

قربانی با بیان این که واحدهای پالایشگاه نفت معمولا هر سه سال یک بار مورد تعمیرات اساسی قرار می گیرند، ادامه داد: واحدهای تولید بنزین، الکیلاسیون، ایزومراسیون، واحدهای سه گانه آمین، آب ترش، اسیدسازی و سولفوریکس فاز ٣ و ... در سال گذشته انجام شد و امسال نیز تاکنون تعمیرات اساسی واحدهای تصفیه گاز، واحد تولید بخار به انجام رسیده است.

بابک قربانی افزود: در آذرماه سال جاری واحد تقطیر ١٠٠ با ظرفیت ١٥٠ هزار بشکه در روز و در دی ماه، واحد تقطیر ٧٥ با ظرفیت ٩٠ هزار بشکه در روز تحت تعمیرات اساسی قرار خواهند گرفت.
۲۹ آبان ۱۳۹۲ ۱۶:۴۴