هزینه تولید نفت شیل در آمریکا بالا رفت

هزینه تولید نفت شیل در آمریکا بالا رفت
درحالی که فعالیت صنعت شیل آمریکا افزایش یافته و شرکت های ارائه دهنده خدمات انرژی برای به دست آوردن سهم بیشتری از سودحاصل از افزایش اخیر قیمت های نفت تعرفه های خود را بالا برده اند، تولید کنندگان نفت شیل با اولین افزایش هزینه ها در ۵ سال اخیر مواجهند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، پیشرفت های تکنولوژیک در زمینه حفاری نفتی در طی یک دهه  گذشته موجب کاهش هزینه تولید نفت شیل در سراسر آمریکا شده و انقلابی در زمینه انرژی و افزایش تولید ایجاد کرده است.

زمانی که با در گرفتن جنگ قیمت ها در بازار نفت در سال 2014 این افزایش تولید متوقف شد، تولید کنندگان نفت شیل برای باقی ماندن در بازار هزینه های خود را هر چه بیشتر کاهش دادند. پیشرفت های تکنولوژیک به تولید کنندگان اجازه داد تا نفت بیشتری تولید کنند و هزینه تولید را برای سودده بودن فروش نفت به نصف برسانند.

اما بر اساس اعلام موسسه ریستاد انرژی، امسال برای اولین بار از سال 2012، تولید کنندگان نفت شیل شاهد افزایش هزینه های سر به سر تولید نفت خواهند بود. هزینه های تولید هر بشکه نفت در بخش شیل آمریکا به طور متوسط با یک دلار و 60 سنت افزایش به 36 دلار و 50 سنت خواهد رسید.

شرکت های عرضه کننده سکوها، کارکنان نفتی و توان تخصصی در صدد کاستن از تخفیف هایی هستند که در دوره افت قیمت نفت ارائه می کردند و در حالی که تعداد سکوها و کارکنان نفتی در میادین مختلف رو به افزایش است، در برخی موارد خواستار افزایش 10 تا 15 درصدی تعرفه ها شده اند.

تولید کنندگان انتظار دارند این روند ادامه داشته باشد.

جان واتسون، مدیر شرکت شورون در این باره گفت: «در میدان نفتی پرمیان فعالیت ها افزایش یافته و جلوتر که برویم انتظار داریم شاهد فشار (افزایش هزینه های) بیشتری باشیم.»

۱ اسفند ۱۳۹۵ ۱۰:۰۷