در آیین گرامیداشت روز صنعت و معدن اتفاق افتاد؛ شرکت پارس بهین پالایش قشم، شرکت برتر در صادرات کالای سرمایه‌ای منطقه آزاد قشم

در آیین گرامیداشت روز صنعت و معدن اتفاق افتاد؛ شرکت پارس بهین پالایش قشم، شرکت برتر در صادرات کالای سرمایه‌ای منطقه آزاد قشم
به گزارش روابط عمومی شرکت پارس بهین پالایش نفت قشم، در آیین گرامیداشت روز صنعت و معدن که به همت سازمان منطقه آزاد قشم و معاونت اقتصادی و سرمایه گذاری برگزار شد، از شرکت پارس بهین پالایش قشم به عنوان شرکت برتر در صادرات کالای سرمایه‌ای با حجم ۱۷.۵میلیون دلار، تقدیر به عمل آمد.
در آیین گرامیداشت روز ملی صنعت و معدن و تقدیر از فعالان برتر این حوزه، 19شرکت صنعتی و دو شرکت معدنی برتر منطقه آزاد قشم معرفی شده و مورد تجلیل قرار گرفتند.

در این مراسم، که با حضور عادل پیغامی، رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم، محمد محمدحسینی، فرماندار شهرستان، امید مهدوی مجد، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان قشم و جمعی از صنعتگران در مرکز بین المللی رشد قشم برگزار شد، با دعوت از حامد دشمن فنا، مدیر عامل شرکت پارس بهین پالایش نفت قشم به عنوان صنعتگر برتر سال ۱۴۰۲، رتبه نخست صادرات کالای سرمایه ای در این منطقه را به این شرکت اعطا کردند.

شرکت پارس بهین پالایش نفت قشم از شرکت‌های زیرمجموعه گروه گسترش انرژی پاسارگاد است که در زمستان ۱۴۰۰ به دست رئیس جمهور افتتاح شد و نخستین پالایشگاه نفت فوق سنگین کشور است. از مهمترین تولیدات پالایشگاه؛ قیر در گریدهای مختلف و محصولات هیدروکربنی است.

اخیرا نیز شرکت پارس بهین پالایش نفت قشم خبر از تولید قیر با گرید AH70 محصولی متناسب با بازار جهانی داده بود که برای اولین بار در ایران اتفاق افتاده است.

در حال حاضر 216 واحد صنعتی و تولیدی در سه شهرک صنعتی طولا (صنایع متوسط و بزرگ)، فجر (واحدهای صنفی و خدماتی) و کاوه (صنایع سنگین) در سطح جزیره حضور دارند، که در سه شهرک صنعتی با اشتغالزایی برای 6500 نفر در جزیره قشم فعالیت می کنند.
۱۸ شهریور ۱۴۰۲ ۱۱:۲۴
تعداد بازدید : ۱۱۸