پیش بینی ۱۲۰ میلیون تنی محصولات پتروشیمی

پیش بینی ۱۲۰ میلیون تنی محصولات پتروشیمی
انصاری نیک عنوان کرد: کشور کره جنوبی پلیمرهای خود را از مسافتی که با کشتی ۳۰ روز حمل می‌شود به ترکیه می‌برد و ۵۰ دلار ارزان‌تر از ما می‌فروشد، چرا؟ چون توافق‌نامه بازرگانی با دولت ترکیه دارند. در حالیکه محصولات پلیمری ما ظرف دو روز به بازار ترکیه میرسند و کرایه کره جنوبی به ترکیه حدود ۶۰ دلار و ۴۰ روز دورتر از بازار مصرف است.»
به گزارش اوپکس به نقل از آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی "نفت ما"،عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در نمایشگاه تخصصی اصفهان پلاست با حضور در غرفه شرکت پتروشیمی بندرامام با دکتر انصاری نیک دیدار و گفتگو کرد.
دکتر سپهدار انصاری نیک در این دیدار با اشاره به ارزش محصولات پتروشیمی در کشور اظهار داشت: اگر یک تن پلیمر به صنایع تبدیلی تبدیل شود، حدود هزار شغل ایجاد می‌کند، در برنامه هفتم توسعه قرار است تولید صنایع پتروشیمی به بیش از ۱۲۰ میلیون تن برسد و اکنون این میزان حدود ۷۰ میلیون تن است، یعنی ۵۰ میلیون تن باید به ظرفیت تولیدات صنعت پتروشیمی اضافه شود.»
مدیرعامل شرکت پتروشیمی بندرامام با پراهمیت خواندن این موضوع تصریح کرد: «افزایش تولیدات پلیمری در آینده کشور را حدود ۵ میلیون تن پیش بینی کرد که لزوم قوانین حمایتی در سطح دولت و قانون‌گذاری جهت توسعه صنایع تبدیلی را می طلبد.»
نائب رئیس هیأت مدیره پتروشیمی بندرامام در ادامه عنوان کرد: کشور کره جنوبی پلیمرهای خود را از مسافتی که با کشتی ۳۰ روز حمل می‌شود به ترکیه می‌برد و ۵۰ دلار ارزان‌تر از ما می‌فروشد، چرا؟ چون توافق‌نامه بازرگانی با دولت ترکیه دارند. در حالیکه محصولات پلیمری ما ظرف دو روز به بازار ترکیه میرسند و کرایه کره جنوبی به ترکیه حدود ۶۰ دلار و ۴۰ روز دورتر از بازار مصرف است.»
دکتر انصاری نیک در پایان افزود: این‌ها مولفه‌هایی است که در سطح اقتصاد بین‌الملل و تجارت جهانی و موافقت ‌نامه‌های بازرگانی که مجلس می‌تواند بر وزارت خارجه تکلیف کند قرار دارد. باید اتاق‌های بازرگانی توسعه روابط دهند و قوانین ایجاد کنند و بحث مبادلات ارزی را آسان‌تر کنند تا صنعت پلاستیک، صنایع پلمیر و صنایع تبدیلی توسعه یابند.
لازم به ذکر است در نخستین روز این نمایشگاه همچنین اعضای انجمن پلیمر و اتاق بازرگانی استان اصفهان و رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه با حضور در غرفه بندرامام با مدیرعامل دیدار و گفتگو کردند.
۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ۱۱:۰۳
تعداد بازدید : ۳۵