سرمایه گذاری 9 میلیارد دلاری تایوان در پتروشیمی امریکا

یک شرکت تایوانی برای تولید بیش از 5 میلیون تن انواع محصولات پتروشیمی در حدود 9 میلیارد دلار در آمریکا سرمایه گذاری می کند.
به گزارش نیپنا به نقل از پایگاه تخصصی پلاست مارت، انتظار می رود دو زیر مجموعه بزرگ شرکت خوشه ای تایوانی شرکت فورموسا پلاستیکس تصمیم خود را برای یک سرمایه گذاری مشترک در ایالات متحده در نیمه اول سال جاری میلادی نهایی کنند.
براساس این گزارش، شرکت پتروشیمی فورموسا پلاستیکس و شرکت فورموسا کمیکالزاند فایبر در نظر دارند تا بطور مشترک 9 میلیارد و 400 میلیون دلاردر ایالت لوئیزیانا آمریکا برای تولید اتیلن و پروپیلن سرمایه گذاری کنند و پیش بینی می شود جزئیات این طرح عظیم تا پایان ماه ژوئن تکمیل شود. 
در فاز اول پروژه یاد شده، این دو شرکت قرار است سالانه یک میلیون و 200 هزار تن اتیلن، 600 هزار تن پروپیلن، 800 هزار تن اتیلن گلایکول و 600 هزار تن پلی پروپیلن را در کنار سایر محصولات تولید کنند. 
این گزارش می افزاید: شرکت فورموسا پتروکمیکالز اعلام کرد: در فاز دوم به ترتیب یک میلیون و 200 هزارتن و 800 هزار تن ظرفیت جدید تولید اتیلن و اتیلن گلایکول افزوده می شود.
 همچنین وانگ ون-یوآن، مدیر گروه فورموسا پلاستیکس، از انجام مطالعات امکان سنجی برای انجام یک سرمایه گذاری جدید در کنار طرح های توسعه ای در نظر گرفته شده برای ایالت لوئیزیانا، خبر داد .
گروه تایوانی فورموسا پلاستیکس در حوزه های متنوعی نظیر صنایع پتروشیمی، زیست ‌فناوری و تولید قطعات الکترونیکی فعالیت دارد. دفتر مرکزی این شرکت در شهر تایپه تایوان واقع شده است.
۱ اسفند ۱۳۹۵ ۱۵:۰۵