افزایش ۳ برابری واردات نفت کره از ایران در سال ۲۰۱۶

میزان خرید نفت کره جنوبی از ایران در سال گذشته میلادی به دلیل لغو تحریم های غرب، تقریبا ۳ برابر شد و به ۴۲.۴ میلیون بشکه رسید.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه خبری یونهاپ نیوز، آمارهای دولتی نشان می دهد که واردات نفت کره جنوبی در سال گذشته میلادی نسبت به یک سال قبل از آن به لطف افزایش واردات از ایران 5.11 درصد افزایش یافته است.

آمارهای وزارت تجارت، صنعت و انرژی کره جنوبی نشان می دهد که مجموع خرید نفت این کشور در پایان ماه دسامبر به 1.87 میلیون بشکه رسید در حالی که این رقم در 12 ماهه سال قبل 1.26 میلیارد بشکه بوده است.

خرید فرآورده های نفتی کره جنوبی از کشورهای دیگر در سال 2016 با 8.3 درصد افزایش نسبت به سال گذشته به 333.4 میلیون بشکه رسیده است.

این افزایش در میزان واردات نفت کره جنوبی عمدتا ناشی از افزایش خرید نفت از ایران بوده است. میزان خرید نفت کره جنوبی از ایران در سال گذشته به دلیل لغو تحریم های غرب، تقریبا 3 برابر شده واز 11.9 میلیون  به 42.4 میلیون بشکه رسیده است.

در همین حال، صادرات فرآورده های نفتی کره جنوبی در پایان سال گذشته میلادی با 2.3 درصد نسبت به سال گذشته از 477.4 میلیون بشکه به 488.1 میلیون بشکه رسیده است.

۹ اسفند ۱۳۹۵ ۱۵:۴۲