هدف گذاری پتروشیمی بندرامام برای رسیدن به ظرفیت 5.4 میلیون تن تولید درسال 96

هدف گذاری پتروشیمی بندرامام برای رسیدن به ظرفیت 5.4 میلیون تن تولید درسال 96
مجتمع پتروشیمی بندرامام با توجه به برنامه ریزی های انجام شده می تواند ظرفیت تولید خود را درسال 96 به حدود 5.4 میلیون تن برساند.
رضا امیری مدیرعامل پتروشیمی بندر امام در گفتگو با خبرنگار نیپنا درمورد عملکرد تولید این مجتمع پتروشیمی در سال ۹۵ اظهارکرد: عملکرد پتروشیمی بندر امام ازابتدای امسال تاکنون که درآخرین ماه سال95 قرارداریم مثبت بوده و ظرفیت تولید ما حدود 5 میلیون و دویست هزار تن بوده است که این مقدار ۷۸ درصد ظرفیت اسمی تولیدات پتروشیمی بندر امام به شمارمی رود.
وی در مورد ظرفیت تولید مجموعه در سال ۹۶ وهدف گذاری های انجام شده برای سال آینده تصریح کرد: با تامین خوراک بیشتر قصد داریم ظرفیت تولید را به بیش از ۵ میلیون و ۴۰۰ هزارتن افزایش دهیم .
امیری با بیان این که با کاهش محدودیت وافزایش تامین خوراک نفت، ظرفیت تولید درسال آینده افزایش پیدا می کند گفت: این در حالیست که پتروشیمی بندر امام حدود ۴ درصد نسبت به سال گذشته خوراک ان جی ال بیشتری دریافت کرده است چنانچه این روند در سال آینده نیزادامه پیدا کند به افزایش ظرفیت تولید پتروشیمی بندرامام کمک خواهد کرد.
امیری در مورد سطح کیفی محصولات تولیدی مجتمع پتروشیمی بندرامام گفت: تولید در پتروشیمی بندر امام با بالاترین کیفیت انجام می شود و به تازگی این مجموعه توانست در جشنواره جایزه تعالی ، تندیس بلورین را از آن خود کند و نسبت به بالا رفتن کیفیت این مجموعه با توجه به بهره‌برداری از طرح‌های آینده خوشبین هستیم.
مدیرعامل پتروشیمی بندر امام در مورد طرح بالا دستی ان جی ال 3200 گفت: طرح بالادستی NGL 3200 که به پتروشیمی بندر امام سپرده شده است تا سال ۹۸۸ آماده بهره‌برداری خواهد بود.
به گزارش نیپنا، عمده محصول تولید شده در پتروشیمی بندرامام شامل گاز مایع، پروپان، بوتان است که عمدتا به بازارهای بین المللی صادر می شود و بخش کمی از آن دربازارهای داخلی عرضه می شود.
بر اساس این گزارش ، پلی اتیلن سنگین و سبک، PVC ، SBR در بازارهای داخلی عرضه و محصول MTBE که به شرکت ملی پخش و پالایش برای تنظیم اکتان بنزین تحویل می شود بخشی از محصولات متنوع پتروشیمی بندر امام است.
۱۴ اسفند ۱۳۹۵ ۱۳:۰۸