نمایشگاه ایران پلاست فرصتی برای عرضه توانمندی‌های صنعت پتروشیمی ایران

نمایشگاه ایران پلاست فرصتی برای عرضه توانمندی‌های صنعت پتروشیمی ایران
عضو کمیسیون انرژی مجلس در گفتگو با خبرنگار نیپنا با بیان این که نمایشگاه بین المللی ایران پلاست، ظرفیت داخلی و تکنولوژی برتر ایران در حوزه پتروشیمی را به نمایش می‌گذارد، گفت: نمایشگاه ایران پلاست فرصتی برای عرضه توانمندی‌های صنعت پتروشیمی ایران به ویژه در صنایع پایین دستی است.
حسین امیری خامکانی، عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر این که نمایشگاه بین المللی ایران پلاست فرصتی برای معرفی وعرضه محصولات مختلف پلیمری کشور است، گفت: با توجه به اینکه ایجاد ارزش افزوده و جلوگیری از خام فروشی در صنعت نفت و گاز، جزو سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی است، نمایشگاه‌هایی همچون ایران پلاست، می‌تواند باعث توسعه و پیشرفت حوزه پتروشیمی شده و توانمندی‌های این صنعت را نیز به دنیا معرفی کند.
وی تصریح کرد: باید بتوانیم صنعت پتروشیمی را با ایجاد ارزش افزوده، هرچه بیشتر با هدف کاهش خام فروشی و تولید محصولات نهایی توسعه دهیم و در این مسیر یکی از راه‌های توسعه صنایع بالادستی و پایین دستی پتروشیمی، سرمایه گذاری خارجی و استفاده از شرکت‌های توانمند در این بخش است و نمایشکاه ایران پلاست بهترین فرصت برای جذب سرمایه گذاری های جدید و انتقال فناوری های نوین به شمار می رود.
عضو کمیسیون انرژی مجلس تاکید کرد: یازدهمین نمایشگاه بین المللی ایران پلاست، نه تنها ظرفیت داخلی و تکنولوژی برتر ایران در حوزه پتروشیمی را به نمایش می‌گذارد، بلکه باعث جذب مشارکت‌های خارجی در این عرصه شده و به صادرات هر چه بیشتر محصولات پتروشیمی نیز کمک خواهد کرد.
عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان این که روند توسعه صنعت پتروشیمی مطلوب است گفت : با همکاری دولت و مجلس باید زنجیره ارزش در صنعت پتروشیمی به عنوان راهبردی ملی تکمیل شود و نگاه به صنعت پتروشیمی باید به عنوان صنعتی مولد تغییر یابد و از آن حمایت شود و جایگاه این صنعت به عنوان یک صنعت اشتغال زا در راس تحقق هدف جلوگیری از خام‌ فروشی قرار گیرد تا به عنوان یکی از پایه‌های اصلی حمایت از تولید داخلی با توجه به اقتصاد مقاومتی بتوانیم به هدف های پیش بینی شده در چشم انداز دست یابیم.
وی اظهار کرد: جذب سرمایه گذاری های جدید نیازمند همگرایی است و باید بر این نکته تاکید کرد که در صورت همکاری و تعامل میان تمامی متولیان امرمی توان شاهد افزایش سرمایه گذاری ها در صنعت پتروشیمی کشورمان بود.
امیری خامکانی، ادامه داد: مجلس آمادگی دارد تا با همکاری شرکت ملی صنایع پتروشیمی، بخش خصوصی و انجمن صنفی کارفرمایی پتروشیمی با پیگیری های لازم مشکلات سرمایه گذاری در صنعت پتروشیمی را مرتفع کند.
۱ مهر ۱۳۹۶ ۱۴:۴۹