مصر یک مجتمع جدید تولید پلی پروپیلن می سازد

شرکت پتروشیمی سیدی کریر مصر یک مجتمع 450 هزار تنی در اسکندریه را با هدف تولید پلی پروپیلن خواهد ساخت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اوپکس به نقل از پایگاه اینترنتی آی سی آی اس (ICIS)، شرکت آمریکایی دبلیو-آر گریس (WR Grace)، فعال در حوزه فناوری صنایع شیمیایی و کاتالیست ها، قرار است فناوری تولید پلی پروپیلن (PP) خود را برای ساخت یک مجتمع 450 هزار تنی در اسکندریه مصر، در اختیار شرکت پتروشیمی سیدی کریر (SIDPEC) این کشور قرار دهد.

اگر چه هنوز اطالاعاتی درباره جزئیات مالی پروژه یادشده منتشر نشده است.اما این شرکت یادآور شد: قرارداد جدید شرکت سیدی کریر را قادر می سازد تا به کمک روزآمدترین فناوری موجود، به زودی محصولات پلی پروپیلنی دارای ارزش افزوده بالایی را برای عرضه به مشتریان خود تولید کند. این شرکت در حال حاضر یکی از تولیدکنندگان پیشگام پلی اتیلن (PE) در مصر به شمار می رود.

این شرکت جزئیاتی درباره زمان راه اندازی مجتمع تولید پلی پروپیلن جدید اعلام نکرد.

دبلیو-آر گریس، یک شرکت خوشه ای آمریکایی مستقر در مریلند ایالات متحده است. این شرکت از دو بخش فناوری های کاتالیست (Catalysts Technologies) و فناوری های مواد (Materials Technologies) تشکیل می شود. گریس در واقع یک تولیدکننده مواد و محصولات شیمیایی ویژه (specialty chemicals materials) به شمار می رود.

شرکت سیدی کریر مصر نیز طرح مشترک (JV) است که در نوامبر سال 1997 میلادی تحت قانون سرمایه گذاری دولت این کشور احداث شد. این شرکت یکی از تولیدکنندگان عمده انواع پلی اتیلن محسوب می شود.
۱۱ مهر ۱۳۹۷ ۱۵:۳۶
نیپنا |