افزایش ظرفیت واحد "پلی اچ" پتروشیمی شهید تندگویان

همزمان با بهره برداری از طرح بهینه سازی و اصلاح تولید واحد "پلی اچ" پتروشیمی شهید تندگویان ظرفیت تولید پت گرید خاص نساجی در پتروشیمی تندگویان به 158 هزار تن در سال افزایش می یابد.
به گزارش خبرنگار نیپنا طرح بهینه سازی و اصلاح واحد "پلی اچ" پتروشیمی شهید تندگویان برای تولید گرید خاص نساجی با استفاده از توان داخل صبح امروز (دوشنبه ۱۳ آبان) با حضور جعفر ربیعی مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس به صورت رسمی آغاز بکار کرد.
بر اساس این گزارش ، با بهره‌برداری از این طرح جدید، ظرفیت تولید پت گرید خاص نساجی در پتروشیمی تندگویان به 158 هزار تن در سال افزایش می یابد به طوری‌که ظرفیت تولید واحد «پلی اچ» این مجتمع از 200 تن فعلی به بیش از 480 تن در روز افزایش خواهد یافت.
ساخت و اجرای طرح بهینه‌سازی و اصلاح واحد «پلی اچ» پتروشیمی شهیدتندگویان به یک شرکت چینی واگذار شده بود که این شرکت پس از اعمال تحریم‌های غیرقانونی از ادامه مشارکت در این پروژه انصراف داد و عملا این طرح به همت متخصصان داخلی نصب، راه‌اندازی و در مدار بهره‌برداری قرار گرفت.
سیدرضا قاسم شهری مدیرعامل پتروشیمی شهید تندگویان در آیین آغاز بکار رسمی واحد "پلی اچ " گفت: هدف از اجرای پروژه افزایش ظرفیت "پلی اچ" رفع تنگناها، استمرار تولید و افزایش ظرفیت و بهینه سازی بوده است. در این راه اندازی ۶۹ تجهیز مکانیکی جدید شامل راکتور، مخزن، پمپ، فیلتر و کنترل واحد نصب شد و از شهریور ماه سال جاری به سرویس آمده است.
وی در مورد روند تولید در پتروشیمی شهید تندگویان گفت: در سال جاری روند تولید در بیشتر ماهها بالاتر از برنامه هلدینگ خلیج فارس بوده است و انتظار می رود با راه اندازی واحد "پلی اچ" این میزان افزایش یابد. سال ۹۸ ثبت رکورد بالاترین میزان تولید مجتمع و تحقق ۱۰۳ درصد برنامه مصوب تولید بود.
گفتنی است در حاشیه مراسم نمایشگاهی از قطعات و تجهیزات مورد استفاده در واحدهای پتروشیمی شهید تندگویان که توسط صنعتگران ایرانی و ساخت داخل تولید شده است نیز برپا بود.
۱۳ آبان ۱۳۹۸ ۱۴:۱۳