کاهش عرضه نفت جمهوری آذربایجان طبق توافق کاهش تولید اوپک و غیراوپک

کاهش عرضه نفت جمهوری آذربایجان طبق توافق کاهش تولید اوپک و غیراوپک
وزارت انرژی جمهوری آذربایجان اعلام کرد که این کشور تولید روزانه نفت خود را از ماه ژانویه سال جاری میلادی تا کنون، ۲۰ هزار بشکه کاهش داده است.
به گزارش روزنامه آذرنیوز، وزارت انرژی جمهوری آذربایجان در پایگاه اینترنتی رسمی خود اعلام کرد از ماه ژانویه سال ۲۰۱۹ میلادی تاکنون تولید روزانه نفت خود را با ۲۰ هزار بشکه کاهش به ۷۷۶ هزار بشکه در روز رسانده است.

بر این اساس، در ۹ ماه نخست سال جاری میلادی، جمهوری آذربایجان به میزان ۱۴۵ درصد به توافق کاهش عرضه نفت تولیدکنندگان عضو و غیرعضو اوپک پایبند بوده است، همچنین مجموع تولید نفت و میعانات گازی جمهوری آذربایجان در ماه اکتبر سال ۲۰۱۹ میلادی به ۷۱۸ هزار بشکه در روز رسید.

این در حالی است که میانگین تولید نفت جمهوری آذربایجان در سال ۲۰۱۸ میلادی ۷۹۲ هزار بشکه در روز بود.

به گزارش شانا، سازمان کشورهای صادرکننده نفت و متحدانش چندی پیش (ژوئن ۲۰۱۹) تصمیم گرفتند توافق خود برای کاهش تولید روزانه یک میلیون و ۲۰۰ هزار بشکه نفت را تا پایان ماه مارس سال ۲۰۲۰ میلادی تمدید کنند.

وزیران نفت و انرژی اوپک برای شرکت در صد و هفتاد و هفتمین نشست عادی این سازمان و آخرین نشست سال ۲۰۱۹ خود پنجم دسامبر (۱۴ آذرماه) در دبیرخانه دائمی این سازمان در وین گردهم می‌آیند، همچنین هفتمین نشست مشترک وزارتی اوپک و غیراوپک ششم دسامبر (۱۵ آذرماه) در مقر دائمی این سازمان برگزار می‌شود.
۲۲ آبان ۱۳۹۸ ۱۳:۴۳