تولید و صادرات گاز آمریکا تا 2022 افزایش می یابد

تولید و صادرات گاز آمریکا تا 2022 افزایش می یابد
معامله گران گاز در ایالات متحده انتظار دارند که با افزایش قیمت گاز، تولید گاز طبیعی این کشور در سال آینده افزایش یابد و درنتیجه میزان عرضه گاز در زمستان سال های 2022 و 2023 بیشتر شود.

به گزارش «اوپکس» از رویترز، در نتیجه قیمت معاملات گاز تحویلی در هنری هاب لوئیزیانا برای ژانوبه سال 2023 به رقم 1.15 دلار در هر میلیون بی تی یو (British thermal units) رسید.

معاملات منتشر شده در تقویم یکساله هنری هاب نشان دهنده هزینه بالای ذخیره کمودیتی های گازی ارزش کم نسبت به حجم است.

در فاز اولیه شیوع ویروس کرونا، تولید ماهانه گاز طبیعی خشک ایالات متحده در ژوئن 2020 به 75 میلیارد متر مکعب کاهش یافت، یعنی کمتر از رکورد 85 میلیارد متر مکعب در دسامبر 2019.

بر اساس اعلام شرکت بیکر هیوز در همان بازه زمانه تعداد دکل های گازی ایالات متحده از 130 دکل به 70 دکل کاهش یافت.

با این حال از آن زمان تاکنون میزان تولید و تعداد دکل های گاز این کشور با روندی آرام اما ثابت رو به افزایش بوده است.

قیمت ماهانه گاز هم بیش از 5 دلار در هر میلیون واحد بریتانیایی افزایش یافته است که در هفت سال گذشته بیشترین میزان افزایش قیمت بوده است درحالی که در ژوئن سال 2020 این قیمت به کمتر از 1.50 دلار در هر واحد رسیده بود.

در ژوئن سال جاری میلادی تولید گاز ایالات متحده تا 79 میلیارد متر مکعب رسیده و در ماه دسامبر تعداد دکل های فعال حفاری گاز در این کشور به 100 دستگاه افزایش یافت.

انتظار می رود در ماه های آتی افزایش قیمت گاز به از سرگیری کار دکل های بیشتری ختم شود و تولید گاز را در نیمه دوم سال و به ویژه در سه ماهه سوم سال 2022 افزایش دهد. با افزایش تولید گاز انتظار می رود میزان صادارت گاز ایالات متحده به اروپا و آسیا هم افزایش یابد.

 

۲۲ شهریور ۱۴۰۰ ۱۵:۵۱