امید به رشد اقتصادی قیمت نفت را افزایش داد

امید به رشد اقتصادی قیمت نفت را افزایش داد
 
قیمت شاخص نفت خام برنت ساعت ۵ و ۵۴ دقیقه امروز (چهارشنبه، ۲۲ دی‌ماه) با ۲۲ سنت افزایش به ۸۳ دلار و ۹۴ سنت و قیمت شاخص دبلیوتی‌آی آمریکا با ۳۸ سنت افزایش به ۸۱ دلار و ۶۰ سنت برای هر بشکه رسید.
 قیمت نهایی شاخص نفت خام برنت روز سه‌شنبه (۲۱ دی‌ماه)، ۸۳ دلار و ۷۲ سنت و قیمت شاخص دبلیوتی‌آی آمریکا ۸۱ دلار و ۲۲ سنت بود.
قیمت نفت امروز و پس از افزایش قیمت قابل توجه معامله‌های پایانی دیشب، باز هم افزایش یافت زیرا رئیس بانک فدرال رزرو آمریکا اعلام کرد که بانک مرکزی ممکن است قیمت‌ها را کندتر از آنچه انتظار می‌رفت افزایش دهد و این مسئله می‌تواند در کوتاه‌مدت از تقاضای نفت حمایت کند.
ادوارد مویا، تحلیلگر ارشد بازار شرکت تجاری اوندا در این باره گفت: راه طولانی به سمت عادی شدن شرایط به این معنی است که اقتصاد همچنان شاهد حمایت‌های بسیاری در نیمه نخست امسال خواهد بود و این خبر خوبی برای قیمت‌های نفت خام است./ رویترز 
۲۲ دی ۱۴۰۰ ۱۲:۰۶
شانا |

دربـاره مـا

بخش نفت ، گاز و پتروشیمی، اولین و بارزترین مزیت نسبی کشور و نقطه اتکای اقتصاد ایران محسوب می شود. با توجه به اهمیت این بخش و لزوم هماهنـگی و سازمانـدهی هر چه بیشتـر فعـالان حوزه تولید و صادرات فراورده های نفت، گاز و پتروشیمی عده ای از دور اندیشان و کارآفرینان بخش خصوصی کشور تصمیم گرفتنـد به منظور بهره گیری از توان و خرد جمعی و اقدامات جمعی و برخورد یکپـارچه با فرصت ها وتهدیدات گرد هم آیند.