تولید پلی استایرن ها در پتروشیمی تبریز رکورد زد

مدیرعامل پتروشیمی تبریز با بیان اینکه ،نزدیک ۴ ماه است که در واحد C۲ پلی استایرن معمولی گرید ۱۱۶۰ بطور متمادی تولید می گردد تاکید کرد تولید این گرید به لحاظ خصوصیات پلیمری به آسانی انجام نمی گیرد ولیکن با اعمال تغییراتی در این واحد امکان تولید متمادی این گرید مهیا شده است.
به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی "نفت ما"،دکتر سید نورالله میراشرفی مدیرعامل پتروشیمی تبریز گفت:بهره برداری ناحیه سه متشکل از ۴ واحد مستقل بوده و روزانه حدود ۱۰۰۰ تن محصول اعم از محصولات میانی شامل اتیل بنزن و استاین و محصولات نهایی شامل انواع پلی استایرن معمولی‌، مقاوم و انبساطی در این ناحیه تولید می گردد.
میر اشرفی با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون خوشبختانه تولید محصول بطور قابل توجهی بیشتر از برنامه تولید و بالاتر از طراحی واحد انجام شده است تصریح کرد:این مهم در سایه تلاش های شبانه روزی کارکنان بهره برداری و کلیه گروه های مرتبط اعم از امور تعمیرات‌، بازرگانی‌، خدمات فنی‌، HSE و ... بدست آمده است.
وی ادامه داد: در ناحیه سه بهره برداری استحصال محصول در کنار رعایت استانداردهای تولید محصول موجب شده است که محصول غیر منطبق نهایی تولید شده در این ناحیه در مجموع کمتر از شاخص تعیین شده و در حدود چهاردهم درصد باشد.
مدیرعامل پتروشیمی تبریز با بیان اینکه ،نزدیک ۴ ماه است که در واحد C2 پلی استایرن معمولی گرید ۱۱۶۰ بطور متمادی تولید می گردد تاکید کرد تولید این گرید به لحاظ خصوصیات پلیمری به آسانی انجام نمی گیرد ولیکن با اعمال تغییراتی در این واحد امکان تولید متمادی این گرید مهیا شده است.
وی در پایان خاطر نشان کرد این مهم در سایه تلاشهای بی وقفه همکاران خدوم پتروشیمی تبریز صورت پذیرفته که شایسته قدردانی است.
۲۸ آبان ۱۴۰۲ ۱۳:۴۰
تعداد بازدید : ۸۳