هشدار تخلیه قطب نفت شیل کانادا

بهار فصل آتش سوزی در کاناداست و شعله‌های آتش گاهی تولید نفت شیل در این کشور را مختل می‌کنند. در آتش سوزی سال ۲۰۱۶، ۹۰ هزار نفر در فورت‌مک‌موری تخلیه شدند و تولید روزانه میلیون‌ها بشکه نفت هم متوقف شد.
به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی "نفت ما"، هشدار تخلیه برای فورت‌مک‌موری، قطب اصلی صنعت نفت شیل کانادا در آلبرتا به خاطر آتش‌سوزی‌های گسترده در این منطقه اعلام شده است.
دولت آلبرتا 4 هشدار فعال آتش در وب سایت خود از یکشنبه شب داشته که طبق سطح وخامت آن طبقه بندی شده‌اند. این منطقه در حال حاضر در سطح آمادگی برای اقدام عملی قرار دارد، یعنی یک مرحله قبل از سطح بحرانی که باید تخلیه صورت گیرد.
بهار فصل آتش سوزی در کاناداست و شعله‌های آتش گاهی تولید نفت شیل در این کشور را مختل می‌کنند. در آتش سوزی سال 2016، 90 هزار نفر در فورت‌مک‌موری تخلیه شدند و تولید روزانه میلیون‌ها بشکه نفت هم متوقف شد.
طبق گفته یکی از مقامات استان آلبرتا، 11 آتش سوزی جدید در این استان طی شبانه روز گذشته آغاز شده که دو آتش سوزی از کنترل خارج شده‌اند. در کل 47 آتش سوزی در حال حاضر در آلبرتا در جریان است که 8 آتش سوزی هنوز تحت کنترل قرار نگرفته‌اند. دولت آلبرتا اعلام کرد دو سوم این آتش سوزی‌ها به خاطر سهل انگاری مردم ایجاد شده است.
تولید نفت شیل در کانادا 1.3 میلیون بشکه در روز طی 10 سال گذشته رشد داشته و به 3.3 میلیون بشکه در روز رسیده است. انتظار می‌رود این رقم تا 2030 به 3.8 میلیون بشکه در روز برسد که 15 درصد نسبت به سطح فعلی افزایش خواهد داشت.
۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۱۱:۲۴
تعداد بازدید : ۲۳