قیمت روغن موتور در سال جاری تغییر نمی‌کند

قیمت روغن موتور در سال جاری تغییر نمی‌کند
رییس اتحادیه لاستیک و روغن اتومبیل تهران از ثبات قیمت روغن موتور در سال جاری خبر داد و گفت: افزایش قیمت از سوی سازمان حمایت مصرف کننده و تولید کننده بدون مشورت و اطلاع اتحادیه صورت می گیرد.
عباس سماواتی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی، اظهار کرد: الگوی مصرف روغن موتور و لاستیک در ایران بنابر سلیقه مصرف کننده است که بیشتر به دنبال خرید محصولات و برندهای وارداتی هستند.
او ادامه داد: واردات روغن موتور در کشور به شدت کم است اما همچنان افراد سودجو روغن ایرانی بی کیفیت را با مارک های خارجی و با قیمت های بسیار در سطح شهر عرضه می کنند.
وی تاکید کرد: روغن هایی که تحت لیسانس تولید و عرضه می شوند از قیمت بالایی برخوردار است و این موضوع به دلیل افزایش قیمت مواد افزودنی وارداتی است که بر قیمت محصولات کاملا داخلی تاثیر گذار بوده است.
سماواتی یادآور شد: 40درصد از نیاز لاستیک کشور از طریق تولید داخلی و مابقی آن از طریق واردات تامین می شود و این موضوع به دلیل عقب ماندگی صنعت تولید لاستیک در بخش ماشین آلات تولید و قیمت بالای مواد اولیه است.
وی بیان کرد: دولت با کاهش تعرفه واردات مواداولیه می تواند کمک شایانی به تولیدکنندگان این صنعت در فضای رقابتی سالم داشته باشد.
او در پاسخ به این سوال که آیا در سطح شهر کالای دست دوم با بسته بندی جدید به فروش می رسد، گفت: فروش لاستیک دست دوم با بسته بندی جدید و به نام کالای دسته اول صورت نمی گیرد و با چنین کاری به شدت برخورد خواهد شد.
رییس اتحادیه  لاستیک و روغن اتومبیل تهران با بیان این که قاچاق لاستیک به کشور صورت می گیرد، گفت: برای تامین لاستیک ایرانی پراید باید در حدود  500 هزار تومان و لاستیک وارداتی آن 600 هزار تومان هزینه صرف کرد.
۱۱ مرداد ۱۳۹۳ ۱۰:۰۹