آمادگی ١٧ شرکت داخلی و خارجی برای سرمایه گذاری در صنعت گاز

آمادگی ١٧ شرکت داخلی و خارجی برای سرمایه گذاری در صنعت گاز
١٣ شرکت اروپایی و آسیایی و ٤ شرکت داخلی برای سرمایه گذاری ١٥ میلیارد دلاری در صنعت گاز ایران اعلام آمادگی کرده اند و در قالب بسته های سرمایه گذاری پروژهها تعریف و ارایه شده است.

مسئول کمیته تخصصی سرمایه گذاری شرکت ملی گاز ایران در گفتگو با خبرنگار شانا اظهار کرد: تاکنون ٢١ جلسه با شرکتهای داخلی و خارجی برای سرمایه گذاری در صنعت گاز برگزار شده است و درباره نحوه، میزان و روشهای سرمایه گذاری به بحث و تبادل نظر پرداخته ایم.

اصغر سهیلی پور افزود: ٤ شرکت انگلیسی و فرانسوی، ٣ شرکت ژاپنی، ٢ شرکت کره جنوبی، ٤ شرکت چینی و ٤ شرکت ایرانی برای حضور در پروژه های صنعت گاز ایران اعلام آمادگی کردند.

وی خاطرنشان کرد: حوزه فعالیت این شرکتها لوله سازی، توسعه پالایشگاهها و ایستگاههای تقویت فشار و...، است.

مسئول کمیته تخصصی سرمایه گذاری شرکت ملی گاز ایران با بیان اینکه در حال مذاکره در مورد نحوه کار با این شرکتها هستیم، تصریح کرد: مشخصات و اعتبار مورد نیاز پروژهها بصورت گزارش و در قالب بسته های سرمایه گذاری تهیه شده و به این سرمایه گذاران ارائه شده است.

به گفته وی، پروژههای صنعت گاز بر اساس این بسته و میزان سرمایه گذاری این شرکتها، به آنها پیشنهاد شده است.

مشاور عالی مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران با اشاره به مراجعه این سرمایه گذاران در ایام نمایشگاه نوزدهم صنعت نفت اظهار کرد: در نمایشگاه نوزدهم صنعت نفت، بسته های سرمایه گذاری در صنعت گاز ارائه و مورد استقبال این شرکتها قرار گرفت.

سهیلی پور تاکید کرد: شروع فعالیتهای منسجم سرمایه گذاری در صنعت گاز با نمایشگاه نوزدهم صنعت نفت همزمان بود که خوشبختانه مورد استقبال شرکتهای سرمایه گذاری قرار گرفت.

به گزارش شانا، بسته سرمایه گذاری خط نهم، یازدهم، تکمیل خط ششم سراسری، توسعه پالایشگاه ایلام و... ، از جمله بسته های تعریف شده برای حضور سرمایه گذاران است.

۲۶ مرداد ۱۳۹۳ ۱۲:۳۴