اخبار عمومی

آرامش شیمیایی ها زیر سایه نفت و تعطیلات
پتروتحلیل- امروز پس از تعطیلات عیدفطر، بازار محصولات شیمیایی متاثر از افت قیمت نفت و تعطیلات با کاهش حجم تقاضا روبه رو بود.
نرخ حمل‎ونقل دریایی نامتناسب با هزینه‎ها و کمتر از حد معمول است
نرخ حمل‎ونقل دریایی نامتناسب با هزینه‎ها و کمتر از حد معمول است
دبیرکل اتحادیه مالکان کشتی ایران با اعلام اینکه نرخ حمل‎ونقل دریایی نامتناسب با هزینه ها و کمتر از حد معمول است، گفت:در چند سال اخیر هزینه تمام شده حمل کالا در کلیه مبادی خلیج فارس، دریای عمان و دریای خزر پس از افزایش بهای سوخت به شدت بالا رفته است.
تکذیب اخبار فضای مجازی درباره آتش‌سوزی پالایشگاه اصفهان
رفع ممنوعیت ارسال محموله های قطری از سوی ابوظبی در بنادر نفتی
مصرف فرآورده‌های نفتی در استان سمنان ۶ درصد افزایش یافت
مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه شاهرود گفت: با توجه به افزایش تعداد خودروهای عبوری طی سه ماهه نخست سال‌جاری از استان سمنان مصرف انواع فرآورده نفتی شش درصد رشد داشته است.
حمله سایبری به بزرگترین شرکت نفتی روسیه
شرکت روسنفت اعلام کرد مورد حمله سایبری قرار گرفته، اما تولید نفت آن آسیبی ندیده است.
صادرات نفت برزیل به بیش از یک میلیون بشکه در روز رسید
با عمیق تر شدن رکود اقتصادی در برزیل، صادارت نفت این کشور به بیشترین رقم از سال ۲۰۱۰ میلادی به بعد رسید که چالش جدی برای اوپکی ها محسوب می شود.
کتاب اصول حکمرانی حاکم بر تشکل‌های کسب و کار و اتاق‌های بازرگانی
معاونت بررسی‌های اقتصادی اتاق تهران کتاب کوچکی با عنوان راهنمای «اصول حکمرانی حاکم بر تشکل‌های کسب‌وکار و اتاق‌های بازرگانی» منتشر کرد.
تعلیق محدودیت‌های مالی ایران، یکی از دستاوردهای برجام است
تعلیق محدودیت‌های مالی ایران، یکی از دستاوردهای برجام است
کارگروه اقدام مالی (FATF) که مرجع تعیین استاندارها و توصیه‌هاى زیربنایى مربوط به مقررات مبارزه با پولشویى و مبارزه با تأمین مالى تروریسم است و وضعیت سیستم بانک‌ها و مؤسسات مالى کشورها را از منظر ریسک امکان آلودگی به پولشویی و تأمین مالى تروریسم رصد می‌کند، یک سال پیش، با تعلیق توصیه به جهان براى اتخاذ تدابیر مقابله با ریسک ایران، به کشور و نظام بانکی ایران فرصت داد تا خود را براساس برنامه‌اى ١٨ ماهه به استانداردهای روز ضدپولشویى و مبارزه با تأمین مالى تروریسم تجهیز کند.
جزییات فروش فرآورده‌های نفتی با قیمت پایین‌تر به مرزنشینان
جزییات فروش فرآورده‌های نفتی با قیمت پایین‌تر به مرزنشینان
رئیس اداره پیشگیری از عرضه خارج شبکه و مقابله با قاچاق سوخت شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با اشاره به طرح فروشئ سوخت به مرزنشینان برای جلوگیری از قاچاق سوخت، اظهار کرد: این طرح به کلیه مرزهای خشکی زمینی تعمیم داده شده است.
هندی ها به دنبال ورود به بازار پلی اتیلن آفریقا
شرکت ریلاینس هند با هدف ایجاد تنوع در بازارهای صادراتی خود به دنبال ورود به بازار پلی اتیلن آفریقا است.
جنبش های معنی دار در صنعت وینیل ها
پتروتحلیل- سال ۲۰۱۶ جنبش های معنی داری در صنعت وینیل ها رخ داد که از بسیاری جنبه ها مهم است.
توجه به اشتغال و تولید در صنایع کوچک چاره رشد اقتصادی پایدار
یک عضو اتاق بازرگانی تهران گفت: توجه به بنگاه های اقتصادی کوچک و متوسط موجب رشد اقتصادی خواهد شد، چرا که این بخش بیشترین اشتغالزایی و تولید را به همراه دارد.
شناسایی ۳۰۰ هزار مودی مالیاتی در سال گذشته
تقوی نژاد گفت: با ایجاد پایگاه اطلاعات مودیان مالیاتی و تقویت و افزایش سیستم‌های واحدیابی مکانیزه، روند مبارزه با فرار مالیاتی سرعت یافته و در سال ۹۵ و با تکیه بر اطلاعات این پایگاه، در حدود ۳۰۰ هزار مودی مالیاتی جدید شناسایی و مالیات حقه از آنان اخذ شده است.
کسب رتبه اول از سوی بیمارستان بازرگانان
بیمارستان تخصصی و فوق‌تخصصی بازرگانان از میان 23 مرکز درمانی تحت پوشش مرکز بهداشت شرق تهران، رتبه اول در ارزیابی ترویج تغذیه با شیر مادر را به دست آورد.